lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Företagsekonomiska institutionen


Feyza Aglargöz

gästforskare

feyza.aglargoz@fek.lu.se

Visa mer information


Ozan Aglargöz

gästforskare

ozan.aglargoz@fek.lu.se

Visa mer information


Ragnar Ahlström Söderling

universitetslektor

ragnar.ahlstrom_soderling@fek.lu.se
Telefon: +46462227817

Visa mer information


Johanna Alfvén

forskarstuderande

johanna.alfven@fek.lu.se

Visa mer information


Göran Alsén

universitetsadjunkt

goran.alsen@fek.lu.se
Telefon: +46462228897

Visa mer information


Mats Alvesson

professor

mats.alvesson@fek.lu.se
Telefon: +46462224244

Visa mer information


Göran Anderson

universitetslektor

goran.anderson@fek.lu.se
Telefon: +46462224342

Visa mer information


Per Magnus Andersson

universitetslektor

per_magnus.andersson@fek.lu.se
Telefon: +46462227812

Visa mer information


Martin Andersson

utbildningsadministratör

martin.andersson@fek.lu.se
Telefon: +46462224132

Visa mer information


Niclas Andrén

universitetslektor

niclas.andren@fek.lu.se
Telefon: +46462224666

Visa mer information


Anna-Lena Andrén

ekonom

anna-lena.andren@fek.lu.se
Telefon: +46462220274

Visa mer information


Johan Anselmsson

docent

johan.anselmsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227813

Visa mer information


Markus Arnez Wegelius

forskarstuderande

markus.arnez_wegelius@fek.lu.se

Visa mer information


Kristina Artsberg

docent

kristina.artsberg@fek.lu.se
Telefon: +46462227501

Visa mer information


Per Arvidson

universitetsadjunkt

per.arvidson@fek.lu.se
Telefon: +46462224959

Visa mer information


Susanne Arvidsson

docent

susanne.arvidsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227981

Visa mer information


Olof Arwidi

professor emeritus

olof.arwidi@fek.lu.se
Telefon: +46462223262

Visa mer information


Josefina Backman

studievägledare

josefina.backman@fek.lu.se
Telefon: +46462227839

Visa mer information


Maria Bengtsson

doktorand

maria.bengtsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229877

Visa mer information


Mats Benner

professor

mats.benner@fek.lu.se
Telefon: +46462227620

Visa mer information


Jon Bertilsson

universitetslektor

jon.bertilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227816

Visa mer information


Anna Sophie Biering-Sørensen

forskarstuderande

anna_sophie.biering-sorensen@fek.lu.se

Visa mer information


Michael Björn

adjungerad professor

michael.bjorn@fek.lu.se

Visa mer information


Martin Blom

universitetslektor

martin.blom@fek.lu.se
Telefon: +46462229621

Visa mer information


Christine Blomquist

universitetslektor

christine.blomquist@fek.lu.se
Telefon: +46462228192

Visa mer information


Yana Borissenko

projektassistent

yana.borissenko@circle.lu.se

Visa mer information


Mehdi Boussebaa

universitetslektor

mehdi.boussebaa@fek.lu.se

Visa mer information


Erik Brattström

doktorand

erik.brattstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227378

Visa mer information


Louise Bringselius

docent

louise.bringselius@fek.lu.se
Telefon: +46462227248

Visa mer information


Karin Bryntse

universitetslektor

karin.bryntse@fek.lu.se

Visa mer information


Lars Carlman

universitetsadjunkt

lars.carlman@fek.lu.se
Telefon: +46462227807

Visa mer information


Jörgen Carlsson

universitetsadjunkt

jorgen.carlsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224667

Visa mer information


Luca Carollo

gästforskare

luca.carollo@fek.lu.se

Visa mer information


Jonas Cedergren

doktorand

jonas.cedergren@fek.lu.se
Telefon: +46462223443

Visa mer information


Annette Cerne

universitetslektor

annette.cerne@fek.lu.se
Telefon: +46462223636

Visa mer information


Oskar Christensson

forskarstuderande

oskar.christensson@fek.lu.se

Visa mer information


Anamaria Cociorva

forskarstuderande

anamaria.cociorva@fek.lu.se
Telefon: +46462227842

Visa mer information


Sophie Del Fa

forskarstuderande

sophie.del_fa@fek.lu.se

Visa mer information


Frédéric Delmar

professor

frederic.delmar@fek.lu.se
Telefon: +46462226828

Visa mer information


Johan Dergård

universitetslektor

johan.dergard@fek.lu.se
Telefon: +46462227814

Visa mer information


Vijayta Doshi

postdoc

vijayta.doshi@fek.lu.se
Telefon: +91294242515

Visa mer information


Henrik Edlund

forskarstuderande

henrik.edlund@fek.lu.se

Visa mer information


Carys Egan-Wyer

doktorand

carys.egan-wyer@fek.lu.se
Telefon: +46462229869

Visa mer information


Ziad El-Awad

forskarstuderande

ziad.el-awad@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Elg

professor

ulf.elg@fek.lu.se
Telefon: +46462224664

Visa mer information


Jennifer Emsfors

forskarstuderande

jennifer.emsfors@fek.lu.se

Visa mer information


Tore Eriksson

universitetsadjunkt

tore.eriksson@fek.lu.se
Telefon: +46462224284

Visa mer information


Josefine Fischer

doktorand

josefine.fischer@fek.lu.se
Telefon: +46462224303

Visa mer information


Jens Forssbaeck

universitetslektor

jens.forssbaeck@fek.lu.se
Telefon: +46462227843

Visa mer information


Amalia Foukaki

forskarstuderande

amalia.foukaki@fek.lu.se

Visa mer information


Caroline Fredskilde

utbildningsadministratör

caroline.fredskilde@fek.lu.se
Telefon: +46462227825

Visa mer information


Anna Glenngård

universitetslektor

anna.glenngard@fek.lu.se

Visa mer information


Anders Granberg

universitetslektor

anders.granberg@fek.lu.se

Visa mer information


Erling Green

docent

erling.green@fek.lu.se
Telefon: +46462227834

Visa mer information


Johan Gromark

forskarstuderande

johan.gromark@fek.lu.se

Visa mer information


Clara Gustafsson

universitetslektor

clara.gustafsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227823

Visa mer information


Stefanie Gustafsson

gästforskare

stefanie.gustafsson@fek.lu.se

Visa mer information


Maria Gårdängen

universitetslektor

maria.gardangen@fek.lu.se
Telefon: +46462227841

Visa mer information


Devrim Göktepe-Hultén

universitetslektor

devrim.goktepe-hulten@fek.lu.se
Telefon: +46462223359

Visa mer information


Bo Göransson

docent

bo.goransson@fek.lu.se
Telefon: +46462221414

Visa mer information


Niklas Lars Hallberg

universitetslektor

niklas_lars.hallberg@fek.lu.se

Visa mer information


Olof Hallonsten

forskare

olof.hallonsten@fek.lu.se
Telefon: +46462227354

Visa mer information


Sigurd Hansson

universitetslektor

sigurd.hansson@fek.lu.se

Visa mer information


Mattias Haraldsson

forskarstuderande

mattias.haraldsson@fek.lu.se

Visa mer information


Philip Hedestad

forskarstuderande

philip.hedestad@fek.lu.se
Telefon: +46462228028

Visa mer information


Caroline Hellström

universitetsadjunkt

caroline.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227818

Visa mer information


Mikael Hellström

universitetsadjunkt

mikael.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227820

Visa mer information


Tomas Hellström

professor

tomas.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462228027

Visa mer information


Helge Helmersson

universitetslektor

helge.helmersson@fek.lu.se

Visa mer information


Pernilla Honoré

studievägledare

pernilla.honore@fek.lu.se
Telefon: +46462220286

Visa mer information


Jens Hultman

docent

jens.hultman@fek.lu.se
Telefon: +46462224775

Visa mer information


Tony Huzzard

professor

tony.huzzard@fek.lu.se
Telefon: +46462224280

Visa mer information


Pelle Högnelid

forskarstuderande

pelle.hognelid@fek.lu.se

Visa mer information


Leila Jabrane

projektassistent

leila.jabrane.7330@fek.lu.se

Visa mer information


Merle Jacob

professor

merle.jacob@fek.lu.se
Telefon: +46462224224

Visa mer information


Håkan Jankensgård

universitetslektor

hakan.jankensgard@fek.lu.se

Visa mer information


Emma Jeanes

universitetslektor

emma.jeanes@fek.lu.se

Visa mer information


Stina Johannesson

utbildningskoordinator

stina.johannesson@fek.lu.se
Telefon: +46462223779

Visa mer information


Ann-Charlotte Johansson

personaladministratör

ann-charlotte.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46462227819

Visa mer information


Ulf Johansson

professor

ulf.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46462223916

Visa mer information


Alan R Johnson

gästforskare

alan_r.johnson@fek.lu.se

Visa mer information


Karin Jonnergård

professor

karin.jonnergard@fek.lu.se
Telefon: +46462229712

Visa mer information


Anna Jonsson

docent

anna.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46462223648

Visa mer information


Peter W Jönsson

universitetslektor

peter_w.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229756

Visa mer information


Jayne Jönsson

doktorand

jayne.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227857

Visa mer information


Violeta Kaleskovska

institutionsadministratör

violeta.kaleskovska@fek.lu.se

Visa mer information


Thomas Kalling

prefekt

thomas.kalling@fek.lu.se
Telefon: +46462229504

Visa mer information


Christer Kedström

universitetslektor

christer.kedstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462220251

Visa mer information


Elisabeth Kjellström

universitetsadjunkt

elisabeth.kjellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462224658

Visa mer information


Marcus Klasson

doktorand

marcus.klasson@fek.lu.se
Telefon: +46462229841

Visa mer information


Stein Kleppestø

universitetslektor

stein.kleppesto@fek.lu.se
Telefon: +46462224658

Visa mer information


Louise Klintner

projektassistent

louise.klintner@fek.lu.se

Visa mer information


Hans Knutsson

universitetslektor

hans.knutsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224172

Visa mer information


Christian Koch

projektassistent

christian.koch@fek.lu.se
Telefon: +46462224099

Visa mer information


Tetyana Kolyaka

forskarstuderande

tetyana.kolyaka@fek.lu.se

Visa mer information


Iva Kostova

forskarstuderande

iva.kostova@fek.lu.se

Visa mer information


Lisa Källström

forskarstuderande

lisa.kallstrom@fek.lu.se

Visa mer information


Dan Kärreman

docent

dan.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462228875

Visa mer information


Matts Kärreman

universitetslektor

matts.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462220191

Visa mer information


Håkan Lagerquist

universitetsadjunkt

hakan.lagerquist@fek.lu.se
Telefon: +46462224659

Visa mer information


Magnus Lagnevik

professor

magnus.lagnevik@fek.lu.se
Telefon: +46462224279

Visa mer information


Hans Landström

professor

hans.landstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227844

Visa mer information


Katarina Larsdotter Wendel

studievägledare

katarina.larsdotter_wendel@fek.lu.se
Telefon: +46462221561

Visa mer information


Rikard Larsson

professor

rikard.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229712

Visa mer information


Rolf Larsson

universitetslektor

rolf.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224680

Visa mer information


Nathalie Larsson

doktorand

nathalie.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227172

Visa mer information


Charlotta Levay

docent

charlotta.levay@fek.lu.se
Telefon: +46462229851

Visa mer information


Carolina Lilja

doktorand

carolina.lilja@fek.lu.se
Telefon: +46462224092

Visa mer information


Jon Lindhe

projektassistent

jon.lindhe@fek.lu.se

Visa mer information


Anne Loft

professor

anne.loft@fek.lu.se
Telefon: +46462224186

Visa mer information


Sara Lundqvist

universitetslektor

sara.lundqvist@fek.lu.se
Telefon: +46462227815

Visa mer information


Charlina Lunvald

utbildningsadministratör

charlina.lunvald@fek.lu.se
Telefon: +46462224173

Visa mer information


Anna Löthman

kommunikatör

anna.lothman@fek.lu.se
Telefon: +46462229682

Visa mer information


Marie Löwegren

avdelningschef

marie.lowegren@fek.lu.se
Telefon: +46462227326

Visa mer information


Nikos Macheridis

studierektor för GU

nikos.macheridis@fek.lu.se
Telefon: +46462227860

Visa mer information


Ola Mattisson

universitetslektor

ola.mattisson@fek.lu.se
Telefon: +46462224281

Visa mer information


Nigar Mehtiyeva

forskarstuderande

nigar.mehtiyeva@fek.lu.se

Visa mer information


Frans Melin

universitetslektor

frans.melin@fek.lu.se
Telefon: +46708127487

Visa mer information


Craig Mitchell

projektassistent

craig.mitchell@fek.lu.se
Telefon: +46462226822

Visa mer information


Maria Moskovko

doktorand

maria.moskovko@fek.lu.se
Telefon: +46462224303

Visa mer information


Farnaz Motamediyan

projektassistent

farnaz.motamediyan@luopen.lu.se

Visa mer information


Ruth Mueller

postdoc

ruth.mueller@fek.lu.se
Telefon: +46462221533

Visa mer information


Ana Nascimento

doktorand

ana.nascimento@fek.lu.se
Telefon: +46462224459

Visa mer information


Helen Nicholson

postdoc

helen.nicholson@fek.lu.se
Telefon: +46462227808

Visa mer information


Lovisa Nicklasson

projektassistent

lovisa.nicklasson@venturelab.lu.se
Telefon: +46703359895

Visa mer information


Ida Nilros

projektassistent

ida.nilros@fek.lu.se

Visa mer information


Carl-Henric Nilsson

universitetslektor

carl-henric.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462220000

Visa mer information


Magnus Nilsson

universitetslektor

magnus.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227822

Visa mer information


Tomas Nilsson

utbildningsadministratör

tomas.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224288

Visa mer information


Lottie Norrsén

internationell kommunikatör

lottie.norrsen@fek.lu.se
Telefon: +46462226821

Visa mer information


Lucie Noury

gästforskare

lucie.noury@fek.lu.se

Visa mer information


Joanna Nyboe

gästforskare

joanna.nyboe@fek.lu.se

Visa mer information


Anders Nyström

ekonom

anders.nystrom@fek.lu.se
Telefon: +46462229522

Visa mer information


Katalin Orban

utbildningsadministratör

katalin.orban@fek.lu.se
Telefon: +46462227922

Visa mer information


Lars Oxelheim

professor emeritus

lars.oxelheim@fek.lu.se
Telefon: +46462228744

Visa mer information


Roland Paulsen

forskare

roland.paulsen@fek.lu.se
Telefon: +46462223264

Visa mer information


Ulf Paulsson

universitetslektor

ulf.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224723

Visa mer information


Gert Paulsson

docent

gert.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229850

Visa mer information


Alexander Paulsson

universitetslektor

alexander.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224289

Visa mer information


Mats Persson

universitetsadjunkt

mats.persson@fek.lu.se
Telefon: +46462224661

Visa mer information


Anna Pfeiffer

doktorand

anna.pfeiffer@fek.lu.se
Telefon: +46760832809

Visa mer information


Maria Pihel

institutionsadministratör

maria.pihel@fek.lu.se
Telefon: +46462223779

Visa mer information


Håkan Pihl

universitetslektor

hakan.pihl@fek.lu.se

Visa mer information


Diamanto Politis

universitetslektor

diamanto.politis@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Ramberg

universitetslektor

ulf.ramberg@fek.lu.se
Telefon: +46462224960

Visa mer information


Jens Rennstam

docent

jens.rennstam@fek.lu.se
Telefon: +46462224349

Visa mer information


Harry Ruijsenaars

universitetsadjunkt

harry.ruijsenaars@fek.lu.se
Telefon: +46462227801

Visa mer information


Niklas Sandell

universitetslektor

niklas.sandell@fek.lu.se
Telefon: +46462227837

Visa mer information


Zahida Sarwary

forskarstuderande

zahida.sarwary@fek.lu.se

Visa mer information


Stephan Schaefer

forskarstuderande

stephan.schaefer@fek.lu.se
Telefon: +46462229853

Visa mer information


Janina Schaumann

doktorand

janina.schaumann@fek.lu.se
Telefon: +46462220287

Visa mer information


Lena Scherman

institutionsadministratör

lena.scherman@fek.lu.se
Telefon: +46462220121

Visa mer information


Johan Schlasberg

forskarstuderande

johan.schlasberg@fek.lu.se

Visa mer information


Gerhard Schnyder

universitetslektor

gerhard.schnyder@fek.lu.se

Visa mer information


Tobias Schölin

universitetslektor

tobias.scholin@fek.lu.se
Telefon: +46462226825

Visa mer information


Mattias Segerström

projektassistent

mattias.segerstrom@innovation.lu.se
Telefon: +46462221270

Visa mer information


Naciye Sekerci

doktorand

naciye.sekerci@fek.lu.se
Telefon: +46462227815

Visa mer information


Tommy Shih

universitetslektor

tommy.shih@fek.lu.se

Visa mer information


Clarissa Sia Ljungström

forskarstuderande

clarissa.sia_ljungstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462220188

Visa mer information


Ina Skanung

administrativ chef

ina.skanung@fek.lu.se
Telefon: +46462227835

Visa mer information


Marie Skougaard

ekonomiadministratör

marie.skougaard@fek.lu.se
Telefon: +46462229523

Visa mer information


Mathias Skrutkowski

forskarstuderande

mathias.skrutkowski@fek.lu.se

Visa mer information


Per Hugo Skärvad

docent

per_hugo.skarvad@fek.lu.se
Telefon: +46462228089

Visa mer information


Amanda Sonnerfeldt

universitetslektor

amanda.sonnerfeldt@fek.lu.se

Visa mer information


Porntepin Sooksaengprasit

doktorand

porntepin.sooksaengprasit@fek.lu.se
Telefon: +46462228028

Visa mer information


Sverre Spoelstra

universitetslektor

sverre.spoelstra@fek.lu.se
Telefon: +46462224661

Visa mer information


Rikard Stankiewicz

professor emeritus

rikard.stankiewicz@fek.lu.se

Visa mer information


Anna Stevenson

forskarstuderande

anna.stevenson@fek.lu.se

Visa mer information


Katie Sullivan

universitetslektor

katie.sullivan@fek.lu.se

Visa mer information


Vivek Kumar Sundriyal

forskarstuderande

vivek_kumar.sundriyal@fek.lu.se

Visa mer information


Stefan Sveningsson

professor

stefan.sveningsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224660

Visa mer information


Claes Svensson

professor emeritus

claes.svensson@fek.lu.se
Telefon: +46462227836

Visa mer information


Peter Svensson

docent

peter.svensson@fek.lu.se
Telefon: +46462220186

Visa mer information


Henrik Svensson

projektassistent

henrik.svensson@venturelab.lu.se

Visa mer information


Nadja Sörgärde

universitetslektor

nadja.sorgarde@fek.lu.se
Telefon: +46462227777

Visa mer information


Torbjörn Tagesson

universitetslektor

torbjorn.tagesson@fek.lu.se
Telefon: +46462229756

Visa mer information


Kayhan Tajeddini

docent

kayhan.tajeddini@fek.lu.se
Telefon: +46462227832

Visa mer information


Kaj-Dac Tam

doktorand

kaj-dac.tam@fek.lu.se
Telefon: +46462228110

Visa mer information


Veronika Tarnovskaya

docent

veronika.tarnovskaya@fek.lu.se
Telefon: +46462223646

Visa mer information


Anna Thomasson

docent

anna.thomasson@fek.lu.se
Telefon: +46462227829

Visa mer information


Stefan Tramer

doktorand

stefan.tramer@fek.lu.se
Telefon: +46462227980

Visa mer information


Sofia Ulver

docent

sofia.ulver@fek.lu.se
Telefon: +46708666102

Visa mer information


Mats Urde

docent

mats.urde@fek.lu.se
Telefon: +4642343444

Visa mer information


Francisco Valencia

doktorand

francisco.valencia@fek.lu.se

Visa mer information


Anders Vilhelmsson

docent

anders.vilhelmsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224648

Visa mer information


Robert Wenglén

universitetslektor

robert.wenglen@fek.lu.se
Telefon: +46462227827

Visa mer information


Jörgen Wettbo

forskarstuderande

jorgen.wettbo@fek.lu.se
Telefon: +46703263570

Visa mer information


Göran Widebäck

docent

goran.wideback@fek.lu.se
Telefon: +46462227826

Visa mer information


Caroline Wigren

docent

caroline.wigren@fek.lu.se
Telefon: +46462220400

Visa mer information


Gösta Wijk

docent

gosta.wijk@fek.lu.se
Telefon: +46462227826

Visa mer information


Nina Willén

utbildningsadministratör

nina.willen@fek.lu.se
Telefon: +46462227804

Visa mer information


Joakim Winborg

universitetslektor

joakim.winborg@fek.lu.se

Visa mer information


Emily Wise

forskare

emily.wise@fek.lu.se
Telefon: +46462224396

Visa mer information


Stefan Yard

professor

stefan.yard@fek.lu.se
Telefon: +46462227840

Visa mer information


Sierk Ybema

gästforskare

sierk.ybema@fek.lu.se

Visa mer information


Hilde Zellman Frandsen

projektassistent

hilde.zellman_frandsen@fek.lu.se

Visa mer information


Per Örlander

forskarstuderande

per.orlander@fek.lu.se

Visa mer information


Johanna Östberg

projektledare

johanna.ostberg@venturelab.lu.se
Telefon: +46703587741

Visa mer information

Adressuppgifter

Företagsekonomiska institutionen

Besöksadress:
Ekonomicentrum, Tycho Brahes väg 1

Postadress:
Box 7080,

Internpost: hs 10

Telefon: +46-462220000(vxl)

Besök hemsida