lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Företagsekonomiska institutionen


Ragnar Ahlström Söderling

Fil. Dr., Universitetslektor

Ragnar.Ahlstrom_Soderling@fek.lu.se
Telefon: +46462227817

Visa mer information


Johanna Alfvén

Forskarstuderande

Johanna.Alfven@fek.lu.se

Visa mer information


Karin Alm

Doktorand

Karin.Alm@fek.lu.se
Telefon: +46462227806

Visa mer information


Göran Alsén

CE, universitetsadjunkt

Goran.Alsen@fek.lu.se

Visa mer information


Mats Alvesson

professor

Mats.Alvesson@fek.lu.se
Telefon: +46462224244

Visa mer information


Göran Anderson

ED, universitetslektor

Goran.Anderson@fek.lu.se
Telefon: +46462224342

Visa mer information


Per Magnus Andersson

ED, universitetslektor

Per_Magnus.Andersson@fek.lu.se
Telefon: +46462227812

Visa mer information


Martin Andersson

FM, Utbildningsadministratör

Martin.Andersson@fek.lu.se
Telefon: +46462224132

Visa mer information


Niclas Andrén

ED, universitetslektor

Niclas.Andren@fek.lu.se
Telefon: +46462224666

Visa mer information


Anna-Lena Andrén

CE, Ekonom

Anna-Lena.Andren@fek.lu.se
Telefon: +46462220274

Visa mer information


Johan Anselmsson

Ekonomie Doktor, Universitetslektor, docent

Johan.Anselmsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227813

Visa mer information


Kristina Artsberg

ED, Universitetslektor, docent

Kristina.Artsberg@fek.lu.se
Telefon: +46462227501

Visa mer information


Per Arvidson

FK, universitetsadjunkt

Per.Arvidson@fek.lu.se
Telefon: +46462224959

Visa mer information


Susanne Arvidsson

Ek.Dr, Universitetslektor, docent

Susanne.Arvidsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227981

Visa mer information


Maria Bengtsson

Doktorand

Maria.Bengtsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229877

Visa mer information


Mats Benner

FD, Professor

Mats.Benner@fek.lu.se
Telefon: +46462227620

Visa mer information


Jon Bertilsson

Ekonomie doktor

Jon.Bertilsson@fek.lu.se
Telefon: 046-2227816

Visa mer information


Michael Björn

Adjungerad professor

Michael.Bjorn@fek.lu.se

Visa mer information


Martin Blom

Universitetslektor

Martin.Blom@fek.lu.se
Telefon: +46462229621

Visa mer information


Christine Blomquist

FD, universitetslektor

Christine.Blomquist@fek.lu.se
Telefon: 046-2228192

Visa mer information


Yana Borissenko

Projektassistent

Yana.Borissenko@fek.lu.se

Visa mer information


Louise Bringselius

Filosofie doktor, Docent

Louise.Bringselius@fek.lu.se
Telefon: +46462227248

Visa mer information


Pernilla Broberg

Universitetslektor

Pernilla.Broberg@fek.lu.se
Telefon: +46462223264

Visa mer information


Karin Bryntse

ED, universitetslektor

Karin.Bryntse@fek.lu.se

Visa mer information


Lars Carlman

FK, universitetsadjunkt

Lars.Carlman@fek.lu.se
Telefon: 046-2227807

Visa mer information


Jörgen Carlsson

CE, universitetsadjunkt

Jorgen.Carlsson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224667

Visa mer information


Annette Cerne

Ekonomie doktor, Universitetslektor

Annette.Cerne@fek.lu.se
Telefon: +46462223636

Visa mer information


Ekaterina Chertkovskaya

Postdoc., Postdoc.

Ekaterina.Chertkovskaya@fek.lu.se

Visa mer information


Oskar Christensson

Doktorand

Oskar.Christensson@fek.lu.se

Visa mer information


Anamaria Cociorva

Doktorand

Anamaria.Cociorva@fek.lu.se
Telefon: +464622227815

Visa mer information


Frédéric Delmar

Ek Dr, Professor

Frederic.Delmar@fek.lu.se
Telefon: +46462226828

Visa mer information


Johan Dergård

Lektor

Johan.Dergard@fek.lu.se
Telefon: +46462227814

Visa mer information


Carys Egan-Wyer

Doktorand

Carys.Egan-Wyer@fek.lu.se
Telefon: +46462229869

Visa mer information


Ulf Elg

ED, Professor

Ulf.Elg@fek.lu.se
Telefon: 046-2224664

Visa mer information


Jennifer Emsfors

Forskarstuderande

Jennifer.Emsfors@fek.lu.se

Visa mer information


Tore Eriksson

CE, universitetsadjunkt

Tore.Eriksson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224284

Visa mer information


Josefine Fischer

Doktorand

Josefine.Fischer@fek.lu.se
Telefon: +46462224303

Visa mer information


Jonas Fjertorp

Ekonomie doktor, Universitetslektor

Jonas.Fjertorp@fek.lu.se
Telefon: +46462227928

Visa mer information


Jens Forssbaeck

Universitetslektor

Jens.Forssbaeck@fek.lu.se
Telefon: +46462227843

Visa mer information


Caroline Fredskilde

Administratör

Caroline.Fredskilde@fek.lu.se
Telefon: +46462227825

Visa mer information


Anna Glenngård

Ekon Dr, Lärare

Anna.Glenngard@fek.lu.se

Visa mer information


Erling Green

ED, docent

Erling.Green@fek.lu.se
Telefon: 046-2227834

Visa mer information


Johan Gromark

Forskarstuderande

Johan.Gromark@fek.lu.se

Visa mer information


Clara Gustafsson

Fil. Dr., universitetslektor

Clara.Gustafsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227823

Visa mer information


Maria Gårdängen

ED, ED, universitetslektor

Maria.Gardangen@fek.lu.se
Telefon: +46462227841

Visa mer information


Devrim Göktepe-Hultén

Dr., Universitetslektor

Devrim.Goktepe-Hulten@fek.lu.se
Telefon: +46462223359

Visa mer information


Bo Göransson

PhD, Docent

Bo.Goransson@fek.lu.se
Telefon: +46462221414

Visa mer information


Niklas Lars Hallberg

Ekonomie doktor, Universitetslektor

Niklas_Lars.Hallberg@fek.lu.se

Visa mer information


Olof Hallonsten

FD, Forskare

Olof.Hallonsten@fek.lu.se
Telefon: +46462227354

Visa mer information


Mikael Hellström

FK, ED, universitetslektor

Mikael.Hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227820

Visa mer information


Caroline Hellström

FK, universitetsadjunkt, doktorand

Caroline.Hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227818

Visa mer information


Tomas Hellström

FD, Professor

Tomas.Hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462228027

Visa mer information


Tove Hernaeus Ekstrand

Programkoordinator och Administratör

Tove.Hernaeus_Ekstrand@fek.lu.se
Telefon: +46462223779

Visa mer information


Pernilla Honoré

Studievägledare

Pernilla.Honore@fek.lu.se
Telefon: +46462220286

Visa mer information


Jens Hultman

Ekonomie Doktor, Universitetslektor, docent

Jens.Hultman@fek.lu.se
Telefon: +46462224775

Visa mer information


Tony Huzzard

FD, Professor

Tony.Huzzard@fek.lu.se
Telefon: +46462224280

Visa mer information


Gustav Hägg

M.Sc., Doktorand

Gustav.Hagg@fek.lu.se

Visa mer information


Merle Jacob

Docent, Professor

Merle.Jacob@fek.lu.se
Telefon: +46462224224

Visa mer information


Håkan Jankensgård

Ekonomie doktor, Ekonomie doktor

Hakan.Jankensgard@fek.lu.se
Telefon: +46462224285

Visa mer information


Stina Johannesson

Programkoordinator

Stina.Johannesson@fek.lu.se
Telefon: +46462223779

Visa mer information


Ann-Charlotte Johansson

Personaladministratör

Ann-Charlotte.Johansson@fek.lu.se
Telefon: +46462227819

Visa mer information


Ulf Johansson

ED, professor, universitetslektor

Ulf.Johansson@fek.lu.se
Telefon: 046-2223916

Visa mer information


Karin Jonnergård

ED, Professor

Karin.Jonnergard@fek.lu.se
Telefon: +46462229712

Visa mer information


Anna Jonsson

Ekon mag, Fil mag, Universitetslektor, tjänstledig

Anna.Jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46462223648

Visa mer information


Peter W Jönsson

Universitetslektor

Peter_W.Jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229756

Visa mer information


Tina Jönsson

Administrativ assistent

Tina.Jonsson@fek.lu.se

Visa mer information


Thomas Kalling

ED, Docent, Professor, Institutschef

Thomas.Kalling@fek.lu.se
Telefon: 046-2224638

Visa mer information


Tom Karlsson

Ek mag, Doktorand

Tom.Karlsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227342

Visa mer information


Elisabeth Kjellström

CE, universitetsadjunkt

Elisabeth.Kjellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462224658

Visa mer information


Marcus Klasson

Doktorand

Marcus.Klasson@fek.lu.se
Telefon: +46462229841

Visa mer information


Stein Kleppestø

ED, Universitetslektor

Stein.Kleppesto@fek.lu.se

Visa mer information


Hans Knutsson

ED, Universitetslektor

Hans.Knutsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224172

Visa mer information


Christian Koch

Doktorand

Christian.Koch@fek.lu.se
Telefon: +46462228110

Visa mer information


Lisa Källström

Forskarstuderande

Lisa.Kallstrom@fek.lu.se

Visa mer information


Dan Kärreman

ED, Universitetslektor, docent

Dan.Karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462228875

Visa mer information


Matts Kärreman

ED, universitetslektor

Matts.Karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462220191

Visa mer information


Håkan Lagerquist

CE, universitetsadjunkt

Hakan.Lagerquist@fek.lu.se
Telefon: +46462224659

Visa mer information


Magnus Lagnevik

ED, professor

Magnus.Lagnevik@fek.lu.se
Telefon: 046-2224279

Visa mer information


Hans Landström

Ekon dr, Professor

Hans.Landstrom@fek.lu.se
Telefon: 046-222 78 44

Visa mer information


Katarina Larsdotter Wendel

Fil kand och Fil mag, Studievägledare

Katarina.Larsdotter_Wendel@fek.lu.se
Telefon: +46462221561

Visa mer information


Rikard Larsson

PhD, ED, professor

Rikard.Larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229712

Visa mer information


Rolf Larsson

Ek. Dr, Universitetslektor

Rolf.Larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224680

Visa mer information


Charlotta Levay

Universitetslektor, docent, tjänstledig

Charlotta.Levay@fek.lu.se
Telefon: +46462229851

Visa mer information


Carolina Lilja Gkogkaki

Doktorand

Carolina.Lilja_Gkogkaki@fek.lu.se
Telefon: +46462224092

Visa mer information


Anne Loft

PhD, Professor

Anne.Loft@fek.lu.se
Telefon: +46462224186

Visa mer information


Sara Lundqvist

Doktorand

Sara.Lundqvist@fek.lu.se
Telefon: +46462227815

Visa mer information


Charlina Lunvald

Fil. kand., Administratör

Charlina.Lunvald@fek.lu.se
Telefon: +46462223779

Visa mer information


Anna Löthman

Fil.Mag, Kommunikatör

Anna.Lothman@fek.lu.se
Telefon: +46462229682

Visa mer information


Marie Löwegren

ED, Föreståndare, Universitetslektor

Marie.Lowegren@fek.lu.se
Telefon: +46462227326

Visa mer information


Nikos Macheridis

EL, universitetslektor, studierektor

Nikos.Macheridis@fek.lu.se
Telefon: +46462227860

Visa mer information


Ola Mattisson

ED, Universitetslektor

Ola.Mattisson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224281

Visa mer information


Nigar Mehtiyeva

PhD student

Nigar.Mehtiyeva@fek.lu.se

Visa mer information


Agneta Moe

Administratör för forskarutbildningen

Agneta.Moe@fek.lu.se
Telefon: +46462224099

Visa mer information


Ruth Mueller

Dr., Post.doc

Ruth.Mueller@fek.lu.se
Telefon: +46462221533

Visa mer information


Sara Louise Muhr

Universitetslektor, docent

Sara_Louise.Muhr@fek.lu.se

Visa mer information


Ana Nascimento

Doktorand

Ana.Nascimento@fek.lu.se
Telefon: +46462224459

Visa mer information


Helen Nicholson

Post Doc

Helen.Nicholson@fek.lu.se
Telefon: +46462227808

Visa mer information


Carl-Henric Nilsson

TD, universitetslektor

Carl-Henric.Nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462220000

Visa mer information


Tomas Nilsson

Utbildningsadministratör

Tomas.Nilsson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224288

Visa mer information


Magnus Nilsson

Universitetslektor

Magnus.Nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227822

Visa mer information


Ola Nordahl

Projekt assistent

Ola.Nordahl@fek.lu.se

Visa mer information


Lottie Norrsén

Ansvarig för Externa Relationer

Lottie.Norrsen@fek.lu.se
Telefon: +46462226821

Visa mer information


Anders Nyström

Ek kand, Ekonom

Anders.Nystrom@fek.lu.se

Visa mer information


Sten-Bertil Olsson

Doktorand

Sten-Bertil.Olsson@fek.lu.se

Visa mer information


Katalin Orban

Programadministratör civilekonomprogrammet

Katalin.Orban@fek.lu.se
Telefon: +46462227922

Visa mer information


Lars Oxelheim

ED, professor, prog.chef Int. företagande

Lars.Oxelheim@fek.lu.se
Telefon: +46462228744

Visa mer information


Roland Paulsen

Ph.D., Forskare

Roland.Paulsen@fek.lu.se
Telefon: +46462223264

Visa mer information


Ulf Paulsson

Tekn. dok, Ek. lic, Universitetslektor

Ulf.Paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224723

Visa mer information


Gert Paulsson

ED, Prefekt, universitetslektor, docent

Gert.Paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229504

Visa mer information


Alexander Paulsson

Doktorand

Alexander.Paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224289

Visa mer information


Mats Persson

CE, universitetsadjunkt

Mats.Persson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224661

Visa mer information


Anna Pfeiffer

Doktorand

Anna.Pfeiffer@fek.lu.se
Telefon: 076-0832809

Visa mer information


Håkan Pihl

Ek dr, Universitetslektor

Hakan.Pihl@fek.lu.se

Visa mer information


Diamanto Politis

Universitetslektor

Diamanto.Politis@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Ramberg

ED, universitetslektor

Ulf.Ramberg@fek.lu.se
Telefon: +46462224960

Visa mer information


Jens Rennstam

PhD, Universitetslektor

Jens.Rennstam@fek.lu.se
Telefon: +46462224349

Visa mer information


Lisbeth Rydén

Filosofie master, Doktorand

Lisbeth.Ryden@fek.lu.se
Telefon: +4646772771

Visa mer information


Niklas Sandell

Ek.dr., Lektor

Niklas.Sandell@fek.lu.se
Telefon: 046-2227837

Visa mer information


Stephan Schaefer

Doktorand

Stephan.Schaefer@fek.lu.se
Telefon: +462229853

Visa mer information


Janina Schaumann

Doktorand

Janina.Schaumann@fek.lu.se
Telefon: +46462220287

Visa mer information


Lena Scherman

Administratör

Lena.Scherman@fek.lu.se
Telefon: +46462220121

Visa mer information


Tobias Schölin

Fil. Dr, Universitetslektor

Tobias.Scholin@fek.lu.se
Telefon: +46462226825

Visa mer information


Naciye Sekerci

Doktorand

Naciye.Sekerci@fek.lu.se
Telefon: +46462227815

Visa mer information


Tommy Shih

Universitetslektor

Tommy.Shih@fek.lu.se

Visa mer information


Clarissa Sia-Ljungström

Doktorand

Clarissa.Sia-Ljungstrom@fek.lu.se
Telefon: 046-2220188

Visa mer information


Ina Skanung

Administrativ chef

Ina.Skanung@fek.lu.se
Telefon: +46462227835

Visa mer information


Marie Skougaard

Institutionsadministratör

Marie.Skougaard@fek.lu.se
Telefon: +46462229523

Visa mer information


Mathias Skrutkowski

Projektassistent

Mathias.Skrutkowski@fek.lu.se

Visa mer information


Sverre Spoelstra

Forskare

Sverre.Spoelstra@fek.lu.se
Telefon: +46462224069

Visa mer information


Stefan Sveningsson

ED, Universitetslektor, docent

Stefan.Sveningsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224660

Visa mer information


Claes Svensson

ED, professor

Claes.Svensson@fek.lu.se
Telefon: +46462227836

Visa mer information


Peter Svensson

FD, Universitetslektor, docent

Peter.Svensson@fek.lu.se
Telefon: +462220186

Visa mer information


Nadja Sörgärde

Fil.dr., universitetlektor

Nadja.Sorgarde@fek.lu.se
Telefon: +46462227777

Visa mer information


Torbjörn Tagesson

Universitetslektor (docent)

Torbjorn.Tagesson@fek.lu.se
Telefon: 046 222 97 56

Visa mer information


Kayhan Tajeddini

Associate Professor, Universitetslektor, docent

Kayhan.Tajeddini@fek.lu.se
Telefon: +46462227832

Visa mer information


Kaj-Dac Tam

Doktorand

Kaj-Dac.Tam@fek.lu.se
Telefon: +46462228110

Visa mer information


Veronika Tarnovskaya

Universitetslektor, docent

Veronika.Tarnovskaya@fek.lu.se
Telefon: +46462223646

Visa mer information


Ingrid Thell

utbildningsadministratör

Ingrid.Thell@fek.lu.se
Telefon: +46462227804

Visa mer information


Anna Thomasson

Ekonomie doktor, Universitetslektor

Anna.Thomasson@fek.lu.se
Telefon: +46462227829

Visa mer information


Stefan Tramer

Doktorand

Stefan.Tramer@fek.lu.se
Telefon: +46462227980

Visa mer information


Sofia Ulver

Filosofie Doktor, Filosofie Doktor, Post Doc och Universitetslektor

Sofia.Ulver@fek.lu.se
Telefon: +46708666102

Visa mer information


Mats Urde

ED, Biträdande professor, Docent

Mats.Urde@fek.lu.se
Telefon: +4642343444

Visa mer information


Francisco Valencia

Doktorand

Francisco.Valencia@fek.lu.se

Visa mer information


Anders Vilhelmsson

Ekonomie Doktor, Universitetslektor, docent

Anders.Vilhelmsson@fek.lu.se
Telefon: +462224648

Visa mer information


Benjamin Weaver

EM, Doktorand

Benjamin.Weaver@fek.lu.se

Visa mer information


Robert Wenglén

Ekonomie Doktor, Universitetslektor

Robert.Wenglen@fek.lu.se
Telefon: +46462227827

Visa mer information


Caroline Wigren

Universitetslektor, Docent

Caroline.Wigren@fek.lu.se
Telefon: +46462220400

Visa mer information


Nina Willén

Utbildningsadministratör

Nina.Willen@fek.lu.se
Telefon: +46462227804

Visa mer information


Joakim Winborg

Ek Dr, Universitetslektor

Joakim.Winborg@fek.lu.se

Visa mer information


Stefan Yard

ED, docent, professor

Stefan.Yard@fek.lu.se
Telefon: +46462227840

Visa mer information


Linda Öberg

FM, Koordinator

Linda.Oberg@ics.lu.se
Telefon: +46462223988

Visa mer information

Adressuppgifter

Företagsekonomiska institutionen

Besöksadress:
Ekonomicentrum, Tycho Brahes väg 1

Postadress:
Box 7080,

Internpost: hs 10

Telefon:

Besök hemsida