lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Centrum för ekonomisk demografi


Clas Andersson

Programmerare

Clas.Andersson@ed.lu.se
Telefon: +46462227487

Visa mer information


Mats Andersson

Administrativ assistent

Mats.Andersson@ed.lu.se

Visa mer information


Erik Andersson

Administrativ assistent

Erik.Andersson@ed.lu.se

Visa mer information


Tommy Bengtsson

FD, professor

Tommy.Bengtsson@ekh.lu.se
Telefon: +46462227380

Visa mer information


Staffan Blomberg

FD, universitetslektor

Staffan.Blomberg@soch.lu.se
Telefon: +46462223162

Visa mer information


Sofia Brasjö

administrativ assistent

Sofia.Brasjo@ed.lu.se

Visa mer information


Benny Carlson

FD, professor

Benny.Carlson@ekh.lu.se
Telefon: +46462227478

Visa mer information


Martin Dribe

FD, Professor

Martin.Dribe@ekh.lu.se
Telefon: +46462224677

Visa mer information


Linda Erlandsson

Administrativ assistent

Linda.Erlandsson@ed.lu.se

Visa mer information


Kristin Fransson

Fil kand, Institutionsadministratör

Kristin.Fransson@ekh.lu.se
Telefon: +46462224474

Visa mer information


Jonas Helgertz

Filosofie Doktor, Filosofie Doktor

Jonas.Helgertz@ekh.lu.se
Telefon: +46462223666

Visa mer information


Irene Håkansson

assistent (administrativ)

Irene.Hakansson@ekh.lu.se
Telefon: +46462224497

Visa mer information


Markus Isaksson

Administrativ assistent

Markus.Isaksson@ed.lu.se

Visa mer information


Madeleine Jarl

Fil. kand., Forskningssekreterare

Madeleine.Jarl@ekh.lu.se
Telefon: +46462224258

Visa mer information


Julia Jennings

Gästforskare

Julia.Jennings@ed.lu.se

Visa mer information


Per Johansson

Administrativ assistent

Per.Johansson@ed.lu.se

Visa mer information


Sol Pia Juarez

F.D., Postdoktor

Sol.Juarez@ed.lu.se
Telefon: +46462220345

Visa mer information


Tobias Karlsson

fil dr, lektor

Tobias.Karlsson@ekh.lu.se
Telefon: +46462220837

Visa mer information


Martin Lindström

MD, PhD, professor, forskargruppschef, överläkare

Martin.Lindstrom@med.lu.se
Telefon: +4640391343

Visa mer information


Petter Lundborg

FD, Lektor

Petter.Lundborg@nek.lu.se
Telefon: 046-2228989

Visa mer information


Rolf Nilsson

Administrativ assistent

Rolf.Nilsson@ed.lu.se

Visa mer information


Mats Olsson

FD, Professor, prefekt

Mats.Olsson@ekh.lu.se
Telefon: +46462223118

Visa mer information


Raquel Perez Vicente

projektadministratör

Raquel.Perez_Vicente@med.lu.se
Telefon: +46040391426

Visa mer information


Mats Persson

doktorand

Mats.Persson@ekh.lu.se
Telefon: +46462220886

Visa mer information


Luciana Quaranta

Doktor, Doktor

Luciana.Quaranta@ekh.lu.se
Telefon: +46462220497

Visa mer information


Bárbara Revuelta Eugercios

F.D., Postdoktor

BBrbara.Revuelta_Eugercios@ed.lu.se

Visa mer information


Johanna Ringkvist

administrativ assistent

Johanna.Ringkvist@ed.lu.se

Visa mer information


Dan-Olof Rooth

Gästforskare

Dan-Olof.Rooth@ed.lu.se

Visa mer information


Maria Rosvall

MD, specialistläkare

Maria.Rosvall@med.lu.se
Telefon: +4640391403

Visa mer information


Francesco Scalone

Fil.dr., Forskare

Francesco.Scalone@ed.lu.se

Visa mer information


Kirk Scott

FD, universitetslektor, docent

Kirk.Scott@ekh.lu.se
Telefon: +46462227181

Visa mer information


Maria Stanfors

FD, Professor

Maria.Stanfors@ekh.lu.se
Telefon: +46462220834

Visa mer information


Patrick Svensson

Docent, universitetslektor

Patrick.Svensson@ekh.lu.se
Telefon: 046-2220833

Visa mer information


Stefan Öberg

Ekonomie Magister, forskare

Stefan.Oberg@ed.lu.se
Telefon: +46-31-7864737

Visa mer information

Adressuppgifter

Centrum för ekonomisk demografi

Besöksadress:
Scheelevägen 15B, Alfa-huset, 3 vån

Postadress:
P.O. Box 7083

Internpost: hs 10

Telefon:

Besök hemsida