lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Centrum för ekonomisk demografi


Clas Andersson

Programmerare

clas.andersson@ed.lu.se
Telefon: +46462227487

Visa mer information


Mats Andersson

Administrativ assistent

mats.andersson@ed.lu.se

Visa mer information


Erik Andersson

Administrativ assistent

erik.andersson@ed.lu.se

Visa mer information


Elvira Andersson

Doktorand

elvira.andersson@nek.lu.se
Telefon: 046-2228677

Visa mer information


Tommy Bengtsson

FD, Professor, Centrumföreståndare

tommy.bengtsson@ekh.lu.se
Telefon: +46462227380

Visa mer information


Andreas Bergh

FD, Docent

andreas.bergh@nek.lu.se
Telefon: +46462224643

Visa mer information


Staffan Blomberg

FD, Docent

staffan.blomberg@soch.lu.se
Telefon: +46462223162

Visa mer information


Sofia Brasjö

administrativ assistent

sofia.brasjo@ed.lu.se

Visa mer information


Benny Carlson

FD, Professor

benny.carlson@ekh.lu.se
Telefon: +46462227478

Visa mer information


Martin Dribe

FD, Professor

martin.dribe@ekh.lu.se
Telefon: +46462224677

Visa mer information


Linda Erlandsson

Administrativ assistent

linda.erlandsson@ed.lu.se

Visa mer information


Kristin Fransson

Fil kand, Administratör

kristin.fransson@ekh.lu.se
Telefon: +46462224474

Visa mer information


Jonas Helgertz

Filosofie Doktor, F.D.

jonas.helgertz@ekh.lu.se
Telefon: +46462223666

Visa mer information


Irene Håkansson

Assistent

irene.hakansson@ekh.lu.se
Telefon: +46462224497

Visa mer information


Markus Isaksson

Administrativ assistent

markus.isaksson@ed.lu.se

Visa mer information


Madeleine Jarl

Fil. kand., Forskningssekreterare

madeleine.jarl@ekh.lu.se
Telefon: +46462224258

Visa mer information


Julia Jennings

Gästforskare

julia.jennings@ed.lu.se

Visa mer information


Per Johansson

Administrativ assistent

per.johansson@ed.lu.se

Visa mer information


Sol Pia Juarez

F.D., Postdoktor

sol.juarez@ed.lu.se
Telefon: +46462220345

Visa mer information


Tobias Karlsson

fil dr, F.D.

tobias.karlsson@ekh.lu.se
Telefon: +46462220837

Visa mer information


Agneta Kruse

FD, Docent

agneta.kruse@nek.lu.se
Telefon: 046-2228658

Visa mer information


Martin Lindström

MD, PhD, Professor, Överläkare

martin.lindstrom@med.lu.se
Telefon: +4640391343

Visa mer information


Ida Lovén

Doktorand

ida.loven@nek.lu.se
Telefon: 046-2227911

Visa mer information


Petter Lundborg

FD, Professor

petter.lundborg@nek.lu.se
Telefon: +46462228989

Visa mer information


Carl Hampus Lyttkens

FD, Professor

carl_hampus.lyttkens@nek.lu.se
Telefon: 046-2228652

Visa mer information


Anton Nilsson

Fil. dr., Post dok, F.D.

anton.nilsson@nek.lu.se
Telefon: +46462226884

Visa mer information


Rolf Nilsson

Administrativ assistent

rolf.nilsson@ed.lu.se

Visa mer information


Therese Nilsson

FD, Docent

therese.nilsson@nek.lu.se
Telefon: +46462224643

Visa mer information


Martin Nordin

PM, Docent

martin.nordin@nek.lu.se
Telefon: +46462220790

Visa mer information


Mats Olsson

FD, Docent

mats.olsson@ekh.lu.se
Telefon: +46462223118

Visa mer information


Raquel Perez Vicente

Projektadministratör

Raquel.Perez_Vicente@med.lu.se
Telefon: +46040391426

Visa mer information


Inga Persson

FD, Professor

inga.persson@nek.lu.se
Telefon: 046-2229547

Visa mer information


Mats Persson

Doktorand

mats.persson@ekh.lu.se
Telefon: +46462220886

Visa mer information


Jesper Petersen

MD, Doktorand

jesper.petersen@med.lu.se
Telefon: +4640391409

Visa mer information


Luciana Quaranta

Doktor, F.D.

luciana.quaranta@ekh.lu.se
Telefon: +46462220497

Visa mer information


Hilda Ralsmark

Doktorand

hilda.ralsmark@nek.lu.se
Telefon: 046-2227913

Visa mer information


Johanna Ringkvist

administrativ assistent

johanna.ringkvist@ed.lu.se

Visa mer information


Dan-Olof Rooth

Gästforskare

dan-olof.rooth@ed.lu.se

Visa mer information


Maria Rosvall

MD, Professor, Överläkare

maria.rosvall@med.lu.se
Telefon: +4640391403

Visa mer information


Francesco Scalone

Fil.dr., Forskare

francesco.scalone@ed.lu.se

Visa mer information


Kirk Scott

FD, Docent

kirk.scott@ekh.lu.se
Telefon: +46462227181

Visa mer information


Maria Stanfors

FD, Docent

maria.stanfors@ekh.lu.se
Telefon: +46462220834

Visa mer information


Marcin Stonawski

Gästforskare

marcin.stonawski@ed.lu.se

Visa mer information


Patrick Svensson

Docent, Docent

patrick.svensson@ekh.lu.se
Telefon: +46462220833

Visa mer information


Stefan Öberg

Ekonomie Magister, forskare

stefan.oberg@ed.lu.se
Telefon: +46-31-7864737

Visa mer information

Adressuppgifter

Centrum för ekonomisk demografi

Besöksadress:
Scheelevägen 15B, Alfa-huset, 3 vån

Postadress:
P.O. Box 7083

Internpost: hs 10

Telefon:

Besök hemsida