lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Institutionen för informatik


Gunhild Agnér Sigbo

professor emerita

gunhild.agner_sigbo@ics.lu.se

Visa mer information


Bo Andersson

universitetslektor

bo.andersson@ics.lu.se
Telefon: +46462223384

Visa mer information


Robert Bärlin

amanuens

robert.barlin@ics.lu.se
Telefon: +46462224975

Visa mer information


Sven Carlsson

prefekt

sven.carlsson@ics.lu.se
Telefon: +46462228026

Visa mer information


Björn Cronquist

doktorand

bjorn.cronquist@ics.lu.se

Visa mer information


Umberto Fiaccadori

universitetsadjunkt

umberto.fiaccadori@ics.lu.se
Telefon: +46462223376

Visa mer information


Joacim Gerdbo

amanuens

joacim.gerdbo@ics.lu.se
Telefon: +46462224975

Visa mer information


Erika Gunillasdotter Sturesson

fil.mag., utbildningsadministratör

erika.gunillasdotter_sturesson@ics.lu.se
Telefon: +46462228020

Visa mer information


Nicklas Holmberg

universitetslektor

nicklas.holmberg@ics.lu.se
Telefon: +46462228029

Visa mer information


Björn Johansson

docent

bjorn.johansson@ics.lu.se
Telefon: +46462228021

Visa mer information


Miranda Kajtazi

universitetsadjunkt

miranda.kajtazi@ics.lu.se
Telefon: +46462228023

Visa mer information


Dipak Khakhar

professor emeritus

dipak.khakhar@ics.lu.se

Visa mer information


David Kiwana

doktorand

david.kiwana@ics.lu.se
Telefon: +46462228026

Visa mer information


Markus Lahtinen

universitetsadjunkt

markus.lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46462229159

Visa mer information


Dorothy Leidner

gästprofessor

dorothy.leidner@ics.lu.se

Visa mer information


Kaveh Mohajeri

postdoc

kaveh.mohajeri@ics.lu.se
Telefon: +46462228035

Visa mer information


Mirella Muhic

doktorand

mirella.muhic@ics.lu.se
Telefon: +46462223855

Visa mer information


Hans-Erik Nissen

professor emeritus

hans-erik.nissen@ics.lu.se

Visa mer information


Ann-Cristin Ohlsson

ekonom

ann-cristin.ohlsson@ics.lu.se
Telefon: +46462228019

Visa mer information


Sinan Oktay Hristem

doktorand

sinan.oktay_hristem@ics.lu.se
Telefon: +46462228024

Visa mer information


Agneta Olerup

professor emerita

agneta.olerup@ics.lu.se
Telefon: +46462229764

Visa mer information


Paul Pierce

universitetslektor

paul.pierce@ics.lu.se
Telefon: +46462224640

Visa mer information


Charlotte Rosander

doktorand

charlotte.rosander@ics.lu.se

Visa mer information


Saonee Sarker

gästprofessor

saonee.sarker@ics.lu.se

Visa mer information


Azadeh Sarkheyli

postdoc

azadeh.sarkheyli@ics.lu.se
Telefon: +46462223378

Visa mer information


Ulrike Schultze

gästprofessor

ulrike.schultze@ics.lu.se

Visa mer information


Odd Steen

docent

odd.steen@ics.lu.se
Telefon: +46462228198

Visa mer information


Viktoria Svenby

studievägledare

viktoria.svenby@ics.lu.se
Telefon: +46462228025

Visa mer information


Anders Svensson

universitetsadjunkt

anders.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46462223380

Visa mer information


Mats Svensson

universitetsadjunkt

mats.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46462223255

Visa mer information


Olgerta Tona

doktorand

olgerta.tona@ics.lu.se
Telefon: +46462228066

Visa mer information


Erdogan Ucan

universitetsadjunkt

erdogan.ucan@ics.lu.se
Telefon: +46462224797

Visa mer information


Benjamin Weaver

universitetsadjunkt

benjamin.weaver@ics.lu.se

Visa mer information


Magnus Wärja

universitetsadjunkt

magnus.warja@ics.lu.se
Telefon: +46462224886

Visa mer information


Styliani Zafeiropoulou

doktorand

styliani.zafeiropoulou@ics.lu.se
Telefon: +46462228058

Visa mer information


Linda Öberg

MSc, koordinator

linda.oberg@ics.lu.se
Telefon: +46462223988

Visa mer information

Adressuppgifter

Institutionen för informatik

Besöksadress:
Ole Römers väg 6

Postadress:
Box 188

Internpost: hs 38

Telefon: 046-2228020

Besök hemsida