lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Institutionen för informatik


Gunhild Agnér Sigbo

CE, FD, docent, Professor emerita

gunhild.agner_sigbo@ics.lu.se

Visa mer information


Bo Andersson

FD, Universitetslektor

bo.andersson@ics.lu.se
Telefon: +46462223384

Visa mer information


Peter Bednar

FM, Doktorand

peter.bednar@ics.lu.se

Visa mer information


Sven Carlsson

FD, Professor

sven.carlsson@ics.lu.se
Telefon: +46462228026

Visa mer information


Björn Cronquist

Doktorand

bjorn.cronquist@ics.lu.se

Visa mer information


Gertrud Dahlman

FM, Utbildningsadministratör

gertrud.dahlman@ics.lu.se
Telefon: +46462228020

Visa mer information


Sinan Deniz

Doktorand

sinan.deniz@ics.lu.se
Telefon: +46462228024

Visa mer information


Lars Fernebro

FK, Universitetsadjunkt

lars.fernebro@ics.lu.se
Telefon: +46462228024

Visa mer information


Umberto Fiaccadori

FK, Universitetsadjunkt

umberto.fiaccadori@ics.lu.se
Telefon: +46462223376

Visa mer information


Nicklas Holmberg

FD, FM, FK, Studierektor, FD, Universitetslektor

nicklas.holmberg@ics.lu.se
Telefon: +46462228029

Visa mer information


Liaquat Hossain

FD, Lektor

liaquat.hossain@ics.lu.se

Visa mer information


Björn Johansson

Docent

bjorn.johansson@ics.lu.se
Telefon: +46462228021

Visa mer information


Dipak Khakhar

FD, Professor emeritus

dipak.khakhar@ics.lu.se

Visa mer information


David Kiwana

Doktorand

david.kiwana@ics.lu.se
Telefon: +46462228026

Visa mer information


Markus Lahtinen

FM, EK/CE, Universitetsadjunkt

markus.lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46462229159

Visa mer information


Dorothy Leidner

Gästprofessor

dorothy.leidner@ics.lu.se

Visa mer information


Daniel Lindén

Amanuens

daniel.linden@ics.lu.se
Telefon: +46462224975

Visa mer information


Marius Mihailescu

FM, Doktorand

marius.mihailescu@ics.lu.se

Visa mer information


Mirella Muhic

FM, Doktorand

mirella.muhic@ics.lu.se
Telefon: +46462223855

Visa mer information


Hans-Erik Nissen

FD, Professor emeritus

hans-erik.nissen@ics.lu.se

Visa mer information


Ann-Cristin Ohlsson

Institutionssekreterare

ann-cristin.ohlsson@ics.lu.se
Telefon: +46462228019

Visa mer information


Agneta Olerup

ED, Lic Merc, docent, Professor emerita

agneta.olerup@ics.lu.se
Telefon: +46462229764

Visa mer information


Chidi Ononiwu

Gästdoktorand

chidi.ononiwu@ics.lu.se

Visa mer information


Wipawee Paulsson

FM, Forskare

wipawee.paulsson@ics.lu.se
Telefon: +46462223378

Visa mer information


Paul Pierce

Universitetslektor

paul.pierce@ics.lu.se
Telefon: +46462224640

Visa mer information


Saonee Sarker

Gästprofessor

saonee.sarker@ics.lu.se

Visa mer information


Ulrike Schultze

Gästprofessor

ulrike.schultze@ics.lu.se

Visa mer information


Odd Steen

FD, Docent

odd.steen@ics.lu.se
Telefon: +46462228198

Visa mer information


Erika Sturesson

Fil mag, Utbildningsadministratör, Programkoordinator

erika.sturesson@ics.lu.se
Telefon: +46462228023

Visa mer information


Viktoria Svenby

FK, Studievägledare, Programkoordinator

viktoria.svenby@ics.lu.se
Telefon: +46462228025

Visa mer information


Anders Svensson

FK, Universitetsadjunkt

anders.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46462223380

Visa mer information


Mats Svensson

FK, Universitetsadjunkt

mats.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46462223255

Visa mer information


Johannes Sörensen

Amanuens

johannes.sorensen@ics.lu.se
Telefon: +46732422002

Visa mer information


Olgerta Tona

FM, Doktorand

olgerta.tona@ics.lu.se
Telefon: +46462228066

Visa mer information


Erdogan Ucan

FK, Universitetsadjunkt

erdogan.ucan@ics.lu.se
Telefon: +46462224797

Visa mer information


Benjamin Weaver

EM, Adjunkt

benjamin.weaver@fek.lu.se

Visa mer information


Magnus Wärja

FM, Universitetsadjunkt

magnus.warja@ics.lu.se
Telefon: +46462224886

Visa mer information


Styliani Zafeiropoulou

Doktorand

styliani.zafeiropoulou@ics.lu.se
Telefon: +46462228058

Visa mer information


Linda Öberg

FM, Koordinator

linda.oberg@ics.lu.se
Telefon: +46462223988

Visa mer information

Adressuppgifter

Institutionen för informatik

Besöksadress:
Ole Römers väg 6

Postadress:
Box 188

Internpost: hs 38

Telefon: 046-2228020

Besök hemsida