lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Institutet för Ekonomisk forskning


Ravid Abraham

Gästforskare

ravid.abraham@fek.lu.se

Visa mer information


Barbara Ahlfors

MSc, Ekonomichef

Barbara.Ahlfors@fek.lu.se
Telefon: +46462220415

Visa mer information


Göran Alsén

CE, universitetsadjunkt

Goran.Alsen@fek.lu.se

Visa mer information


Linn Andersson

Ek.Dr., Ek.Dr.

Linn.Andersson@fek.lu.se

Visa mer information


Niclas Andrén

ED, universitetslektor

Niclas.Andren@fek.lu.se
Telefon: +46462224666

Visa mer information


Anders Anell

Adj. professor

Anders.Anell@fek.lu.se

Visa mer information


Hossein Asgharian

FD, docent, universitetslektor

Hossein.Asgharian@nek.lu.se
Telefon: 046-2228667

Visa mer information


Tommy Bengtsson

FD, professor

Tommy.Bengtsson@ekh.lu.se
Telefon: +46462227380

Visa mer information


Yves Bourdet

FD, docent, universitetslektor

Yves.Bourdet@nek.lu.se
Telefon: 046-2224599

Visa mer information


Louise Bringselius

Filosofie doktor, Docent

Louise.Bringselius@fek.lu.se
Telefon: +46462227248

Visa mer information


Karin Bryntse

ED, universitetslektor

Karin.Bryntse@fek.lu.se

Visa mer information


Martin Dribe

FD, Professor

Martin.Dribe@ekh.lu.se
Telefon: +46462224677

Visa mer information


Ulf Elg

ED, Professor

Ulf.Elg@fek.lu.se
Telefon: 046-2224664

Visa mer information


Amalia Foukaki

PhD Candidate

Amalia.Foukaki@fek.lu.se

Visa mer information


Anna Glenngård

Ekon Dr, Lärare

Anna.Glenngard@fek.lu.se

Visa mer information


Lars Gorton

JD, professor emeritus

Lars.Gorton@jur.lu.se
Telefon: +46462221127

Visa mer information


Erling Green

ED, docent

Erling.Green@fek.lu.se
Telefon: 046-2227834

Visa mer information


Joakim Gullstrand

Professor, Professor

joakim.gullstrand@nek.lu.se
Telefon: +46462229397

Visa mer information


Björn Hansson

PhD, professor

Bjorn.Hansson@nek.lu.se
Telefon: 046-2228668

Visa mer information


Mattias Haraldsson

doktorand

Mattias.Haraldsson@fek.lu.se
Telefon: +46462220198

Visa mer information


Philip Hedestad

doktorand inom Strategic Management

Philip.Hedestad@fek.lu.se
Telefon: +46462228028

Visa mer information


Jonas Hedman

Fil. Dr., Assistant Professor

Jonas.Hedman@fek.lu.se

Visa mer information


Mikael Hellström

FK, ED, universitetslektor

Mikael.Hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227820

Visa mer information


Lena Hohenschwert

M.Sc., Doktorand

Lena.Hohenschwert@fek.lu.se
Telefon: +46462227857

Visa mer information


Tony Huzzard

FD, Professor

Tony.Huzzard@fek.lu.se
Telefon: +46462224280

Visa mer information


Ulf Johansson

ED, professor, universitetslektor

Ulf.Johansson@fek.lu.se
Telefon: 046-2223916

Visa mer information


Magnus Johansson

Ek. Dr, Post.doc

Magnus.Johansson@fek.lu.se

Visa mer information


Paul Jönsson

Ekon. Dr., ekon. dr., Strategic Mgmt Program

Paul.Jonsson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224662

Visa mer information


Violeta Kaleskovska

Administratör

Violeta.Kaleskovska@fek.lu.se
Telefon: +46462227824

Visa mer information


Thomas Kalling

ED, Docent, Professor, Institutschef

Thomas.Kalling@fek.lu.se
Telefon: 046-2224638

Visa mer information


Astrid Kander

FD, Professor

Astrid.Kander@ekh.lu.se
Telefon: +46462227483

Visa mer information


Hans Knutsson

ED, Universitetslektor

Hans.Knutsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224172

Visa mer information


Agneta Kruse

FD, universitetslektor

Agneta.Kruse@nek.lu.se
Telefon: 046-2228658

Visa mer information


Dan Kärreman

ED, Universitetslektor, docent

Dan.Karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462228875

Visa mer information


Matts Kärreman

ED, universitetslektor

Matts.Karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462220191

Visa mer information


Magnus Lagnevik

ED, professor

Magnus.Lagnevik@fek.lu.se
Telefon: 046-2224279

Visa mer information


Markus Lahtinen

FM, EK/CE, Universitetsadjunkt

Markus.Lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46462229159

Visa mer information


Hans Landström

Ekon dr, Professor

Hans.Landstrom@fek.lu.se
Telefon: 046-222 78 44

Visa mer information


Rikard Larsson

PhD, ED, professor

Rikard.Larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229712

Visa mer information


Nathalie Larsson

Kandidatexamen, Projektanställd

Nathalie.Larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227172

Visa mer information


Anne Loft

PhD, Professor

Anne.Loft@fek.lu.se
Telefon: +46462224186

Visa mer information


Marie Löwegren

ED, Föreståndare, Universitetslektor

Marie.Lowegren@fek.lu.se
Telefon: +46462227326

Visa mer information


Ola Mattisson

ED, Universitetslektor

Ola.Mattisson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224281

Visa mer information


Pia Nylinder

Ekonomie magisterexa, Doktorand

Pia.Nylinder@fek.lu.se

Visa mer information


Sonja Opper

professor

Sonja.Opper@nek.lu.se
Telefon: 046-2227906

Visa mer information


Lars Oxelheim

ED, professor, prog.chef Int. företagande

Lars.Oxelheim@fek.lu.se
Telefon: +46462228744

Visa mer information


Wen Pan Fagerlin

PhD

Wen.Pan_Fagerlin@fek.lu.se
Telefon: +46462224636

Visa mer information


Inga Persson

FD, Professor (em)

Inga.Persson@nek.lu.se
Telefon: 046-2229547

Visa mer information


Ulf Ramberg

ED, universitetslektor

Ulf.Ramberg@fek.lu.se
Telefon: +46462224960

Visa mer information


Prasada Reddy

PhD, Forskare

Prasada.Reddy@fek.lu.se

Visa mer information


Kirk Scott

FD, universitetslektor, docent

Kirk.Scott@ekh.lu.se
Telefon: +46462227181

Visa mer information


Khaled Shbaro

Projektassistent

Khaled.Shbaro@fek.lu.se

Visa mer information


Elin Smith

doktorand

Elin.Smith@fek.lu.se
Telefon: +4644203123

Visa mer information


Porntepin Sooksaengprasit

Doktorand

Porntepin.Sooksaengprasit@fek.lu.se
Telefon: +46462228028

Visa mer information


Stefan Sveningsson

ED, Universitetslektor, docent

Stefan.Sveningsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224660

Visa mer information


Claes Svensson

ED, professor

Claes.Svensson@fek.lu.se
Telefon: +46462227836

Visa mer information


Mats Urde

ED, Biträdande professor, Docent

Mats.Urde@fek.lu.se
Telefon: +4642343444

Visa mer information


Mårten Wallette

FD, Studievägledare/forskare

Marten.Wallette@nek.lu.se
Telefon: +46462228675

Visa mer information


Yaqian Wang

M.Sc in Business, Doktorand

Yaqian.Wang@fek.lu.se
Telefon: 046-2227243

Visa mer information


Benjamin Weaver

EM, Doktorand

Benjamin.Weaver@fek.lu.se

Visa mer information


Markus Wegelius

MSc, BA, Doktorand

Markus.Wegelius@fek.lu.se
Telefon: +46462228164

Visa mer information


Han Yan

Projektassistent Tetra Pak

Han.Yan@fek.lu.se

Visa mer information


Stefan Yard

ED, docent, professor

Stefan.Yard@fek.lu.se
Telefon: +46462227840

Visa mer information


Jessica l-Wadin

Tekn. Dr., Post.Doc

Jessica.l-Wadin@fek.lu.se
Telefon: +46767682841

Visa mer information

Adressuppgifter

Institutet för Ekonomisk forskning

Besöksadress:
Ekonomicentrum, Tycho Brahes väg 1

Postadress:
Box 7080,

Internpost: hs 10

Telefon:

Besök hemsida