lu.se

Ekonomihögskolan

Lunds universitet

Kontakt

Institutet för Ekonomisk forskning


Ravid Abraham

Gästforskare

ravid.abraham@fek.lu.se

Visa mer information


Barbara Ahlfors

MSc, Ekonomichef

barbara.ahlfors@fek.lu.se
Telefon: +46462220415

Visa mer information


Linn Andersson

Ek.Dr., Affilierad Ek.Dr.

linn.andersson@fek.lu.se

Visa mer information


Niclas Andrén

ED, Universitetslektor

niclas.andren@fek.lu.se
Telefon: +46462224666

Visa mer information


Yves Bourdet

FD, docent, Universitetslektor

yves.bourdet@nek.lu.se
Telefon: 046-2224599

Visa mer information


Amalia Foukaki

Forskarstuderande

amalia.foukaki@fek.lu.se

Visa mer information


Anna Glenngård

Ekon Dr, Projektassistent

anna.glenngard@fek.lu.se

Visa mer information


Lars Gorton

JD, Professor

Lars.Gorton@jur.lu.se
Telefon: +46462221127

Visa mer information


Erling Green

ED, Universitetslektor, docent

erling.green@fek.lu.se
Telefon: +46462227834

Visa mer information


Joakim Gullstrand

Professor, Fil.dr

joakim.gullstrand@nek.lu.se
Telefon: +46462229397

Visa mer information


Björn Hansson

PhD, Programchef Finansiell ekonomi

bjorn.hansson@nek.lu.se
Telefon: 046-2228668

Visa mer information


Philip Hedestad

Master i Strategi, Forskarstuderande

philip.hedestad@fek.lu.se
Telefon: +46462228028

Visa mer information


Jonas Hedman

Fil. Dr., Assistant Professor

jonas.hedman@fek.lu.se

Visa mer information


Mikael Hellström

FK, Universitetslektor, ED

mikael.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227820

Visa mer information


Lena Hohenschwert

M.Sc., Affilierad Ek.Dr.

lena.hohenschwert@fek.lu.se
Telefon: +46462227857

Visa mer information


Tony Huzzard

FD, Universitetslektor

tony.huzzard@fek.lu.se
Telefon: +46462224280

Visa mer information


Ulf Johansson

ED, Professor

ulf.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46462223916

Visa mer information


Magnus Johansson

Ek. Dr, Post.doc

magnus.johansson@fek.lu.se

Visa mer information


Violeta Kaleskovska

Administratör

violeta.kaleskovska@fek.lu.se
Telefon: +46462227824

Visa mer information


Thomas Kalling

ED, Docent, ED, Docent, Professor, Institutschef

thomas.kalling@fek.lu.se
Telefon: 046-2224638

Visa mer information


Astrid Kander

FD, Professor

astrid.kander@ekh.lu.se
Telefon: +46462227483

Visa mer information


Christian Koch

Projektkordinator

christian.koch@fek.lu.se
Telefon: +46462228110

Visa mer information


Dan Kärreman

ED, Universitetslektor

dan.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462228875

Visa mer information


Matts Kärreman

ED, Universitetslektor

matts.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462220191

Visa mer information


Magnus Lagnevik

ED, Professor

magnus.lagnevik@fek.lu.se
Telefon: +46462224279

Visa mer information


Markus Lahtinen

FM, EK/CE, Doktorand

markus.lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46462229159

Visa mer information


Hans Landström

Ekon dr, Professor

hans.landstrom@fek.lu.se
Telefon: 046-222 78 44

Visa mer information


Nathalie Larsson

Kandidatexamen, Doktorand

nathalie.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227172

Visa mer information


Anne Loft

PhD, Professor

anne.loft@fek.lu.se
Telefon: +46462224186

Visa mer information


Ola Mattisson

ED, Universitetslektor

ola.mattisson@fek.lu.se
Telefon: 046-2224281

Visa mer information


Pia Nylinder

Ekonomie magisterexa, Doktorand

pia.nylinder@fek.lu.se

Visa mer information


Sonja Opper

Professor

sonja.opper@nek.lu.se
Telefon: 046-2227906

Visa mer information


Wen Pan Fagerlin

Forskarstuderande

wen.pan_fagerlin@fek.lu.se
Telefon: +46462224636

Visa mer information


Alexander Paulsson

Universitetslektor

alexander.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224289

Visa mer information


Ulf Ramberg

ED, Universitetslektor

ulf.ramberg@fek.lu.se
Telefon: +46462224960

Visa mer information


Prasada Reddy

PhD, Forskare

prasada.reddy@fek.lu.se

Visa mer information


Porntepin Sooksaengprasit

Doktorand

porntepin.sooksaengprasit@fek.lu.se
Telefon: +46462228028

Visa mer information


Stefan Sveningsson

ED, Universitetslektor, docent

stefan.sveningsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224660

Visa mer information


Mats Urde

ED, Universitetslektor, docent

mats.urde@fek.lu.se
Telefon: +4642343444

Visa mer information


Yaqian Wang

M.Sc in Business, Affilierad Ek.Dr.

yaqian.wang@fek.lu.se
Telefon: +46462227243

Visa mer information


Yueqi Wang

Forskarstuderande (1år)

yueqi.wang@fek.lu.se

Visa mer information


Benjamin Weaver

EM, Doktorand

benjamin.weaver@fek.lu.se

Visa mer information


Jessica l-Wadin

Tekn. Dr., Post.Doc

jessica.l-wadin@fek.lu.se
Telefon: +46767682841

Visa mer information

Adressuppgifter

Institutet för Ekonomisk forskning

Besöksadress:
Ekonomicentrum, Tycho Brahes väg 1

Postadress:
Box 7080,

Internpost: hs 10

Telefon:

Besök hemsida