Kontakt

Företagsekonomiska institutionen


Solomon Akele Abebe

Doktorand

solomon_akele.abebe@fek.lu.se


Jörgen Adolfsson

Universitetsadjunkt

jorgen.adolfsson@fek.lu.se


Karin Alm

Forskarstuderande

karin.alm@fek.lu.se


Göran Alsén

Universitetsadjunkt

goran.alsen@fek.lu.se
Telefon: +46462228897


Janna Alvedalen

Forskarstuderande

janna.alvedalen@circle.lu.se
Telefon: +46462220464


Mats Alvesson

Professor

mats.alvesson@fek.lu.se
Telefon: +46462224244


Göran Anderson

Universitetslektor

goran.anderson@fek.lu.se
Telefon: +46462224342


Malin Andersson

Utbildningsadministratör

malin.andersson@fek.lu.se
Telefon: +46462224279


Per Magnus Andersson

Universitetslektor

per_magnus.andersson@fek.lu.se
Telefon: +46462227812


Anna-Lena Andrén

Ekonom

anna-lena.andren@fek.lu.se
Telefon: +46462220274


Niclas Andrén

Universitetslektor

niclas.andren@fek.lu.se
Telefon: +46462224666


Anders Anell

Professor

anders.anell@fek.lu.se
Telefon: +46705853504


Johan Anselmsson

Professor, biträdande prefekt

johan.anselmsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227813


Markus Joakim Edvard Arnez-Wegelius

Doktorand, forskarstuderande

markus_joakim_edvard.arnez-wegelius@fek.lu.se


Kristina Artsberg

Universitetslektor, docent

kristina.artsberg@fek.lu.se
Telefon: +46462227501


Per Arvidson

Universitetsadjunkt

per.arvidson@fek.lu.se
Telefon: +46462224959


Susanne Arvidsson

Docent, universitetslektor

susanne.arvidsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227981


Olof Arwidi

Professor emeritus

olof.arwidi@fek.lu.se
Telefon: +46462223262


Josefina Backman

Studievägledare

josefina.backman@fek.lu.se
Telefon: +46462227839


Fleura Bardhi

Gästprofessor

fleura.bardhi@fek.lu.se



Rikke Barthélemy

Utbildningskoordinator

rikke.barthelemy@nek.lu.se
Telefon: +46462229477


Maria Bengtsson

Doktorand

maria.bengtsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229877


Mats Benner

Professor

mats.benner@fek.lu.se
Telefon: +46462227620, +46725434939


Jon Bertilsson

Universitetslektor

jon.bertilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227816


Anna Biering-Sörensen

Forskarstuderande

anna.biering-sorensen@fek.lu.se


Magnus Bjager

Utbildningsadministratör

magnus.bjager@fek.lu.se
Telefon: +46462228744


Michael Björn

Adjungerad professor

michael.bjorn@fek.lu.se


Martin Blom

Universitetslektor, docent

martin.blom@fek.lu.se
Telefon: +46462229621, +46708588040


Christine Blomquist

Universitetslektor

christine.blomquist@fek.lu.se
Telefon: +46462228192


Anna Brattström

Biträdande universitetslektor

anna.brattstrom@fek.lu.se


Erik Brattström

Doktorand

erik.brattstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227243, +46739825140


Louise Bringselius

Universitetslektor, docent

louise.bringselius@fek.lu.se
Telefon: +46462220251, +46708330030


Claes Brundenius

Professor emeritus

claes.brundenius@fek.lu.se


Lars Carlman

Universitetsadjunkt

lars.carlman@fek.lu.se
Telefon: +46462227807


Jörgen Carlsson

Universitetsadjunkt

jorgen.carlsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224667


Jonas Cedergren

Doktorand

jonas.cedergren@fek.lu.se
Telefon: +46462223443, +46708254374



Annette Cerne

Universitetslektor

annette.cerne@fek.lu.se
Telefon: +46462223636


Oskar Christensson

Projektassistent, forskarstuderande

oskar.christensson@fek.lu.se


Nick Christie

Forskarstuderande

nick.christie@fek.lu.se


Anamaria Cociorva

Forskarstuderande

anamaria.cociorva@fek.lu.se


Frédéric Delmar

Gästprofessor

frederic.delmar@fek.lu.se


Johan Dergård

Universitetslektor

johan.dergard@fek.lu.se
Telefon: +46462227814


Henrik Edlund

Forskarstuderande

henrik.edlund@fek.lu.se


Carys Egan-Wyer

Doktorand

carys.egan-wyer@fek.lu.se
Telefon: +46462229869, +46723288667


Brigitte Eierle

Gästprofessor

brigitte.eierle@fek.lu.se


Ziad El-Awad

Forskarstuderande

ziad.el-awad@fek.lu.se


Ulf Elg

Professor

ulf.elg@fek.lu.se
Telefon: +46462224664, +46708761360


Jennifer Emsfors

Forskarstuderande

jennifer.emsfors@fek.lu.se


Tore Eriksson

Universitetsadjunkt

tore.eriksson@fek.lu.se
Telefon: +46462224284


Maria Esaiasson

Kommunikatör

maria.esaiasson@fek.lu.se
Telefon: +46462223779, +46722218648


Quang Evansluong

Postdoc

quang.evansluong@fek.lu.se
Telefon: +46707586749


Claudio Fassio

Forskare

claudio.fassio@fek.lu.se
Telefon: +46462229893


Sanne Frandsen

Universitetslektor

sanne.frandsen@fek.lu.se
Telefon: +46462227857


Stephen Frenkel

Gästforskare


Yiannis Gabriel

Gästforskare

yiannis.gabriel@fek.lu.se


Pervez Ghauri

Gästprofessor

pervez.ghauri@fek.lu.se



Anna Glenngård

Universitetslektor, docent

anna.glenngard@fek.lu.se
Telefon: +462227801


Erling Green

Universitetslektor, docent

erling.green@fek.lu.se
Telefon: +46462227834


Johan Gromark

Forskarstuderande

johan.gromark@fek.lu.se


Clara Gustafsson

Universitetslektor

clara.gustafsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227823


Maria Gårdängen

Universitetslektor

maria.gardangen@fek.lu.se
Telefon: +46462227841


Devrim Göktepe-Hultén

Universitetslektor, docent

devrim.goktepe-hulten@fek.lu.se
Telefon: +46462223359


Bo Göransson

Universitetslektor, docent

bo.goransson@fek.lu.se
Telefon: +46462221414


Niklas Lars Hallberg

Universitetslektor, docent

niklas_lars.hallberg@fek.lu.se
Telefon: +46462223007, +462223007


Olof Hallonsten

Forskare

olof.hallonsten@fek.lu.se
Telefon: +46462227354


Mattias Haraldsson

Biträdande universitetslektor, universitetsadjunkt

mattias.haraldsson@fek.lu.se
Telefon: +462224074



Caroline Hellström

Universitetsadjunkt

caroline.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227818


Mikael Hellström

Universitetsadjunkt

mikael.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227820


Tomas Hellström

Professor, skyddsombud

tomas.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462228027


Helge Helmersson

Universitetslektor

helge.helmersson@fek.lu.se


Emilie Hesselbo

Forskarstuderande

emilie.hesselbo@fek.lu.se


Pernilla Honoré

Studievägledare

pernilla.honore@fek.lu.se
Telefon: +46462220286


Jens Hultman

Universitetslektor, docent

jens.hultman@fek.lu.se
Telefon: +46462224775, +46709250665


Tony Huzzard

Biträdande prefekt, professor

tony.huzzard@fek.lu.se
Telefon: +46462224280




Pelle Högnelid

Forskarstuderande

pelle.hognelid@fek.lu.se
Telefon: +46762634243


Leila Jabrane

Doktorand

leila.jabrane@fek.lu.se
Telefon: +462224122


Merle Jacob

Professor, studierektor för fu

merle.jacob@fek.lu.se
Telefon: +46462224224


Håkan Jankensgård

Docent, universitetslektor

hakan.jankensgard@fek.lu.se
Telefon: +46732541409


Andreas Jansson

Projektassistent

andreas.jansson@fek.lu.se


Elisabeth Jansson

Utbildningsadministratör

elisabeth.jansson@fek.lu.se
Telefon: +46462227825


Johan Jansson

Biträdande universitetslektor, docent

johan.jansson@fek.lu.se
Telefon: +46462227832


Stina Johannesson

Kommunikatör

stina.johannesson@cec.lu.se
Telefon: +46462220279, +46462228959, +46761257613


Ann-Charlotte Johansson

Personaladministratör

ann-charlotte.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46462227819


Magnus Johansson

Biträdande universitetslektor

magnus.johansson@fek.lu.se
Telefon: +462227841


Ulf Johansson

Professor

ulf.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46462223916, +46705227374


Alan R Johnson

Gästforskare

alan_r.johnson@fek.lu.se


Karin Jonnergård

Professor

karin.jonnergard@fek.lu.se
Telefon: +46462227817


Anna Jonsson

Universitetslektor, docent

anna.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46462223648, +46708698999


Anne-Marie Jontoft

Forskarstuderande

anne-marie.jontoft@fek.lu.se





Peter W Jönsson

Universitetslektor

peter_w.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229756


Thomas Kalling

Professor

thomas.kalling@fek.lu.se
Telefon: +46462224638


Tove Karnerud

Utbildningsadministratör

tove.karnerud@fek.lu.se
Telefon: +46462224132


Christer Kedström

Universitetslektor

christer.kedstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462220251


Josefine Kettner

Utbildningsadministratör

josefine.kettner@fek.lu.se
Telefon: +46462227804


Dannie Kjeldgaard

Gästprofessor

dannie.kjeldgaard@fek.lu.se


Elisabeth Kjellström

Forskarstuderande

elisabeth.kjellstrom@fek.lu.se


Marcus Klasson

Forskarstuderande

marcus.klasson@fek.lu.se


Stein Kleppestø

Universitetslektor

stein.kleppesto@fek.lu.se
Telefon: +46462224658, +46702165724


Louise Klintner

Forskarstuderande

louise.klintner@fek.lu.se


Hans Knutsson

Studierektor för gu, universitetslektor

hans.knutsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224172



Tanya Kolyaka

Forskarstuderande

tanya.kolyaka@fek.lu.se
Telefon: +46765699647


Tim Kuhn

Gästprofessor

tim.kuhn@fek.lu.se


Lisa Källström

Doktorand

lisa.kallstrom@fek.lu.se


Dan Kärreman

Docent

dan.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462228875


Matts Kärreman

Biträdande prefekt, universitetslektor

matts.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46462220191


Håkan Lagerquist

Universitetsadjunkt

hakan.lagerquist@fek.lu.se
Telefon: +46462224659


Magnus Lagnevik

Professor emeritus

magnus.lagnevik@fek.lu.se


Hans Landström

Professor

hans.landstrom@fek.lu.se
Telefon: +46462227844


Irvine Lapsley

Gästforskare

irvine.lapsley@fek.lu.se


Rikard Larsson

Professor

rikard.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229712


Rolf Larsson

Universitetslektor

rolf.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224680, +46702220507


Charlotta Levay

Universitetslektor, docent, prefekt

charlotta.levay@fek.lu.se
Telefon: +46462229851




Anne Loft

Professor

anne.loft@fek.lu.se
Telefon: +46462224186


Mark Loft

Projektassistent

mark.loft@fek.lu.se


Andrea Lucarelli

Universitetslektor

andrea.lucarelli@fek.lu.se


Charlina Lunvald

Forskarutbildningskoordinator

charlina.lunvald@fek.lu.se
Telefon: +46462224173


Marie Löwegren

Universitetslektor

marie.lowegren@fek.lu.se


Nikos Macheridis

Universitetslektor

nikos.macheridis@fek.lu.se
Telefon: +46462227860


Teemu Malmi

Gästforskare

teemu.malmi@fek.lu.se


Ulf Malmquist

Forskarstuderande

ulf.malmquist@fek.lu.se


Ruth Marimon

Ekonom

ruth.marimon@sol.lu.se
Telefon: +46462220438


Ola Mattisson

Universitetslektor

ola.mattisson@fek.lu.se
Telefon: +46462224281


Pauline Mattsson

Biträdande universitetslektor

pauline.mattsson@fek.lu.se


Nigar Mehtiyeva

Forskarstuderande

nigar.mehtiyeva@fek.lu.se


Frans Melin

Universitetslektor

frans.melin@fek.lu.se
Telefon: +46708127487


Craig Mitchell

Forskarstuderande, universitetsadjunkt

craig.mitchell@fek.lu.se


Andrea Moro

Universitetslektor

andrea.moro@fek.lu.se


Maria Moskovko

Doktorand

maria.moskovko@fek.lu.se
Telefon: +46462224303


Reda Moursli

Universitetslektor

reda.moursli@fek.lu.se




Maria Nedeva

Gästprofessor

maria.nedeva@fek.lu.se


Carl-Henric Nilsson

Universitetslektor

carl-henric.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462220000


Magnus Nilsson

Universitetslektor

magnus.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462227822, +46462223203


Tomas Nilsson

Utbildningsadministratör

tomas.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224288


Lottie Norrsén

Näringslivskoordinator

lottie.norrsen@fek.lu.se
Telefon: +46462226821, +46704248321


Anders Nyström

Ekonom

anders.nystrom@fek.lu.se
Telefon: +46462229522


Katalin Orban

Utbildningsadministratör, programkoordinator

katalin.orban@fek.lu.se
Telefon: +46462227922


Lars Oxelheim

Professor emeritus

lars.oxelheim@fek.lu.se
Telefon: +46462228744


Roland Paulsen

Docent, biträdande universitetslektor

roland.paulsen@fek.lu.se
Telefon: +46462223264, +46737839337


Alexander Paulsson

Universitetslektor

alexander.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224289


Gert Paulsson

Docent, universitetslektor

gert.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462229850


Ulf Paulsson

Universitetslektor

ulf.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224723, +46706731322


Eugenia Perez Vico

Biträdande universitetslektor

eugenia.perez_vico@fek.lu.se
Telefon: +46700903013


Mats Persson

Universitetsadjunkt

mats.persson@fek.lu.se
Telefon: +46462224661


Maria Pihel

Institutionsadministratör

maria.pihel@fek.lu.se


Igor Plicanic

Studievägledare

igor.plicanic@fek.lu.se
Telefon: +46462221561


Jasna Pocek

Projektassistent

jasna.pocek@fek.lu.se


Diamanto Politis

Universitetslektor

diamanto.politis@fek.lu.se


Ulf Ramberg

Universitetslektor, docent

ulf.ramberg@fek.lu.se
Telefon: +462224960


Jens Rennstam

Universitetslektor, docent

jens.rennstam@fek.lu.se
Telefon: +46462224349


Erik Ronnle

Forskarstuderande

erik.ronnle@fek.lu.se


Harry Ruijsenaars

Universitetsadjunkt

harry.ruijsenaars@fek.lu.se
Telefon: +46462227801


Niklas Sandell

Universitetslektor, biträdande prefekt

niklas.sandell@fek.lu.se
Telefon: +46462227837


Zahida Sarwary

Forskarstuderande

zahida.sarwary@fek.lu.se


Stephan Schaefer

Biträdande universitetslektor

stephan.schaefer@fek.lu.se


Janina Schaumann

Doktorand

janina.schaumann@fek.lu.se
Telefon: +46462220287, +491756995111


Christin Scheller

Forskarstuderande

christin.scheller@fek.lu.se


Lena Scherman

Institutionsadministratör, inköpsansvarig, katalogadministratör, registrator

lena.scherman@fek.lu.se
Telefon: +46462220121


Johan Schlasberg

Forskarstuderande

johan.schlasberg@fek.lu.se
Telefon: +46705762015


Erik Schultz

Forskarstuderande

erik.schultz@fek.lu.se
Telefon: +46735339084


Tobias Schölin

Gästforskare

tobias.scholin@fek.lu.se


Hossain Shahriar

Doktorand

hossain.shahriar@fek.lu.se
Telefon: +46462224348


Sotaro Shibayama

Universitetslektor

sotaro.shibayama@fek.lu.se
Telefon: +46462227812


Tommy Shih

Universitetslektor, docent

tommy.shih@fek.lu.se


Lee Sho Tsoi

Forskarstuderande

lee.sho_tsoi@fek.lu.se


Nina Singh

Forskarstuderande

nina.singh@fek.lu.se


Tomas Sjö

Administratör

tomas.sjo@fek.lu.se
Telefon: +46462224647


Marie Skougaard

Registrator, ekonomiadministratör

marie.skougaard@fek.lu.se
Telefon: +46462229523


Per Hugo Skärvad

Docent

per_hugo.skarvad@fek.lu.se
Telefon: +46462228089


Amanda Sonnerfeldt

Universitetslektor

amanda.sonnerfeldt@fek.lu.se
Telefon: +462229434


Porntepin Sooksaengprasit

Forskarstuderande

porntepin.sooksaengprasit@fek.lu.se


Sverre Spoelstra

Docent, universitetslektor

sverre.spoelstra@fek.lu.se
Telefon: +46462224661


Rikard Stankiewicz

Professor emeritus

rikard.stankiewicz@fek.lu.se



Vivek Kumar Sundriyal

Forskarstuderande

vivek_kumar.sundriyal@fek.lu.se


Maria Svenér

Forskarstuderande

maria.svener@fek.lu.se


Stefan Sveningsson

Professor

stefan.sveningsson@fek.lu.se
Telefon: +46462224660


Claes Svensson

Professor emeritus

claes.svensson@fek.lu.se
Telefon: +46462227836


Peter Svensson

Docent, universitetslektor

peter.svensson@fek.lu.se
Telefon: +46462220186


Nadja Sörgärde

Universitetslektor

nadja.sorgarde@fek.lu.se
Telefon: +46462227777


Veronika Tarnovskaya

Docent, universitetslektor

veronika.tarnovskaya@fek.lu.se
Telefon: +46462223646


Siri Ann Terjesen

Adjungerad universitetslektor

siri_ann.terjesen@fek.lu.se


Anna Thomasson

Universitetslektor, docent

anna.thomasson@fek.lu.se
Telefon: +46462227829


Stefan Tramer

Forskarstuderande

stefan.tramer@fek.lu.se




Sofia Ulver

Docent, universitetslektor

sofia.ulver@fek.lu.se
Telefon: +46708666102, +46708666102


Mats Urde

Universitetslektor, docent

mats.urde@fek.lu.se
Telefon: +4642343444


Francisco Valencia Baier

Forskarstuderande

francisco.valencia_baier@fek.lu.se



Benjamin Weaver

Forskarstuderande

benjamin.weaver@ics.lu.se
Telefon: +46704824726




Robert Wenglén

Universitetslektor

robert.wenglen@fek.lu.se
Telefon: +46733509795


Jörgen Wettbo

Forskarstuderande

jorgen.wettbo@fek.lu.se
Telefon: +46462224348, +46703263570


Caroline Wigren

Universitetslektor, docent

caroline.wigren@fek.lu.se
Telefon: +46462220400


Gösta Wijk

Docent

gosta.wijk@fek.lu.se
Telefon: +46462227826


Joakim Winborg

Universitetslektor, docent

joakim.winborg@fek.lu.se


Emily Wise

Forskare

emily.wise@fsi.lu.se
Telefon: +46462224396, +46731011426


Stefan Yard

Professor emeritus

stefan.yard@fek.lu.se


Parfait Yongabo

Forskarstuderande

parfait.yongabo@fek.lu.se


Per Örlander

Forskarstuderande

per.orlander@fek.lu.se

Adressuppgifter

Företagsekonomiska institutionen

Besöksadress:
Tycho Brahes väg 1, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07, Lund

Internpost: hs: 10

Telefon: +46462220000

Besök hemsida

Senast uppdaterad: 2019-03-12