Kontakt

Institutionen för handelsrätt


Maryam Akhondipour

Doktorand

maryam.akhondipour@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 36 97


Andrea Algård

Universitetsadjunkt

andrea.algard@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 07


Marie Appelstrand

Universitetslektor

marie.appelstrand@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 14 53


Niklas Arvidsson

Universitetslektor

niklas.arvidsson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 34 36


Fabiana Avelar Pereira

Doktorand

fabiana.avelar_pereira@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 48 95


Johan Axhamn

Universitetslektor

johan.axhamn@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 36 71



Markus Björklund

Inköpssamordnare

markus.bjorklund@ehl.lu.se
Telefon: +46 46 222 17 14



Ingela Brandt

Utbildningsadministratör

ingela.brandt@har.lu.se


Cécile Brokelind

Professor

cecile.brokelind@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 67


Gisela Broomé

Utbildningsadministratör

gisela.broome@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 91 12


Anneli Carlsson

Universitetsadjunkt, studierektor

anneli.carlsson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 52




Boel Flodgren

Professor

boel.flodgren@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 75


Maria Fritz

Doktorand

maria.fritz@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 96


Carina Funck

Universitetsadjunkt

carina.funck@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 44 09


Peter Gottschalk

Universitetslektor

peter.gottschalk@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 12


Johan Green

Utbildningsadministratör

johan.green@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 38 25


Lovisa Halje

Universitetsadjunkt

lovisa.halje@har.lu.se


Ann-Christine Hartzén

Postdoktor

ann-christine.hartzen@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 45



Jörgen Hettne

Docent, prefekt

jorgen.hettne@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 79 02


Axel Hilling

Docent

axel.hilling@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 65, +46 76 855 21 00


Pernilla Håkansson

Koordinator

pernilla.hakansson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 99


Andreas Inghammar

Docent

andreas.inghammar@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 64, +46 73 391 96 02


Olof Jakobsson

Universitetsadjunkt

olof.jakobsson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 63, +46 70 512 37 20


Jonas Ledendal

Universitetslektor

jonas.ledendal@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 69


Henriette Malmström

Doktorand

henriette.malmstrom@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 94


Lotta Maunsbach

Universitetslektor

lotta.maunsbach@jur.lu.se
Telefon: +46 46 222 11 24


Krister Moberg

Professor

krister.moberg@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 97


Amanda Morrill

Utbildningsadministratör (tjänstledig)




Sofia Rosendahl

Studievägledare

sofia.rosendahl@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 95



Fredrik Tesch Morawetz

Forskare

fredrik.tesch_morawetz@har.lu.se
Telefon: +46 72 176 91 86


Melina Trydegård

Amanuens

melina.trydegard@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 34 40


Ulrika Wennersten

Universitetslektor

ulrika.wennersten@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 92


Annamaria Westregård

Docent

annamaria.westregard@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 75 46

Övriga roller

Distributionsansvarig p-dekal: Pernilla Håkansson

Katalogadministratör: Johan Green, Pernilla Håkansson

Skyddsombud: Johan Green

Adressuppgifter

Institutionen för handelsrätt

Besöksadress:
Ole Römers väg 6, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 38

Telefon: +46 46 222 78 99

Mer information i Lunds universitets forskningsportal

Senast uppdaterad: 2020-01-13