Kontakt

Institutionen för informatik


Bo Andersson

Docent

bo.andersson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 84






Sinan Deniz

Doktorand

sinan.deniz@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 24



Blerim Emruli

Universitetslektor

blerim.emruli@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 66


Umberto Fiaccadori

Universitetsadjunkt

umberto.fiaccadori@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 76



Nicklas Holmberg

Universitetslektor, prefekt

nicklas.holmberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 29


Anna Holmes

Utbildningsadministratör

anna.holmes@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 20


Björn Johansson

Docent

bjorn.johansson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 21


Miranda Kajtazi

Universitetslektor

miranda.kajtazi@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 23


Christina Keller

Professor, studierektor för forskarutbildningen

christina.keller@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 24



Markus Lahtinen

Universitetsadjunkt

markus.lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 91 59


Mari Lundberg

Ekonom

mari.lundberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 19


Osama Mansour

Universitetslektor

osama.mansour@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 58



Agneta Olerup

Professor emerita

agneta.olerup@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 64


Paul Pierce

Universitetslektor

paul.pierce@ics.lu.se




Odd Steen

Docent

odd.steen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 98


Viktoria Svenby

Studievägledare

viktoria.svenby@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 25


Björn Svensson

Universitetsadjunkt, studierektor för grundutbildningen

bjorn.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 83


Mats Svensson

Universitetsadjunkt

mats.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 32 55


Erdogan Ucan

Universitetsadjunkt

erdogan.ucan@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 47 97



Benjamin Weaver

Universitetsadjunkt

benjamin.weaver@ics.lu.se
Telefon: +46 70 482 47 26


Magnus Wärja

Universitetsadjunkt

magnus.warja@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 48 86


Styliani Zafeiropoulou

Doktorand

styliani.zafeiropoulou@ics.lu.se
Telefon: +46 76 707 32 84


Linda Öberg

Koordinator

linda.oberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 39 88

Övriga roller

Distributionsansvarig p-dekal: Mari Lundberg

Katalogadministratör: Mari Lundberg

Skyddsombud: Magnus Wärja

Adressuppgifter

Institutionen för informatik

Besöksadress:
Ole Römers väg 6, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 38

Telefon: +46 46 222 80 20

Mer information i Lunds universitets forskningsportal

Senast uppdaterad: 2020-01-13