Kontakt

Institutionen för informatik







Sinan Deniz

Doktorand

sinan.deniz@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 24



Blerim Emruli

Universitetslektor

blerim.emruli@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 66


Umberto Fiaccadori

Universitetsadjunkt

umberto.fiaccadori@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 76


Nicklas Holmberg

Universitetslektor, prefekt, chef

nicklas.holmberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 29


Anna Holmes

Utbildningsadministratör, programkoordinator

anna.holmes@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 20



Miranda Kajtazi

Universitetslektor

miranda.kajtazi@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 23


Christina Keller

Professor, studierektor för forskarutbildningen

christina.keller@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 24



Markus Lahtinen

Universitetsadjunkt

markus.lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 91 59


Li Larsson

Administratör

li.larsson@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 50



Mari Lundberg

Ekonom

mari.lundberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 19


Osama Mansour

Universitetslektor

osama.mansour@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 58



Agneta Olerup

Professor emerita

agneta.olerup@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 64



Paul Pierce

Universitetslektor

paul.pierce@ics.lu.se



Saonee Sarker

Professor

saonee.sarker@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 21


Odd Steen

Docent

odd.steen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 98


Viktoria Svenby

Studievägledare, programkoordinator

viktoria.svenby@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 25


Björn Svensson

Universitetsadjunkt, studierektor för grundutbildningen, studierektor

bjorn.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 83


Mats Svensson

Universitetsadjunkt

mats.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 32 55


Erdogan Ucan

Universitetsadjunkt

erdogan.ucan@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 47 97



Benjamin Weaver

Universitetsadjunkt

benjamin.weaver@ics.lu.se
Telefon: +46 70 482 47 26


Magnus Wärja

Universitetsadjunkt

magnus.warja@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 48 86


Styliani Zafeiropoulou

Doktorand

styliani.zafeiropoulou@ics.lu.se
Telefon: +46 76 707 32 84


Linda Öberg

Koordinator

linda.oberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 39 88

Övriga roller

Katalogadministratör: Mari Lundberg

Skyddsombud: Magnus Wärja

Adressuppgifter

Institutionen för informatik

Besöksadress:
Ole Römers väg 6, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 38

Telefon: +46 46 222 80 20

Mer information i Lunds universitets forskningsportal

Senast uppdaterad: 2021-08-26