Kontakt

Statistiska institutionen


Karin Andersson

Webbadministratör, utbildningsadministratör

karin.andersson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 10



Henrik Bengtsson

Doktorand

henrik.bengtsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 99 15


Jakob Bergman

Universitetslektor, studierektor

jakob.bergman@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 05



Pierre Carbonnier

Studievägledare, universitetsadjunkt

pierre.carbonnier@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 06


Mathilda Carlsson

Tentavakt


David Edgerton

Prefekt

david.edgerton@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 78, +46 46 222 89 11


Victor Falini

Amanuens


Peter Gustafsson

Universitetsadjunkt

peter.gustafsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 55


Björn Holmquist

Professor

bjorn.holmquist@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 26


Per-Erik Isberg

Universitetsadjunkt

per-erik.isberg@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 08


Viktor Karlberg

Amanuens



Johan Larsson

Doktorand

johan.larsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 14



Krzysztof Nowicki

Professor

krzysztof.nowicki@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 18


Krzysztof Podgórski

Professor

krzysztof.podgorski@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 31 23


Gunilla Roos

Inköpssamordnare, institutionsadministratör

gunilla.roos@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 21


Anna Sjöström

Doktorand, forskare

anna.sjostrom@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 17


Jonas Wallin

Biträdande universitetslektor

jonas.wallin@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 72

Övriga roller

Distributionsansvarig p-dekal: Gunilla Roos

Katalogadministratör: Gunilla Roos

Registrator: Gunilla Roos

Skyddsombud: Peter Gustafsson, Gunilla Roos

Adressuppgifter

Statistiska institutionen

Besöksadress:
Tycho Brahes väg 1, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 10

Telefon: +46 46 222 89 21

Mer information i Lunds universitets forskningsportal

Senast uppdaterad: 2020-01-13