Kontakt

Statistiska institutionen



Karin Andersson

Webbadministratör, utbildningsadministratör

karin.andersson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 10



Sandra Barman

Postdoktor

sandra.barman@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 02



Anastassia Baxevani

Gästprofessor


Henrik Bengtsson

Doktorand

henrik.bengtsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 99 15


Jakob Bergman

Universitetslektor, studierektor

jakob.bergman@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 05



Pierre Carbonnier

Studievägledare, universitetsadjunkt

pierre.carbonnier@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 06



Joel Danielsson

Postdoktor

joel.danielsson@stat.lu.se
Telefon: +46 76 882 47 11


Anna Gustafsson

Amanuens


Peter Gustafsson

Universitetsadjunkt

peter.gustafsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 55


Ida Haggren

Amanuens




Björn Holmquist

Professor

bjorn.holmquist@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 26


Per-Erik Isberg

Universitetsadjunkt

per-erik.isberg@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 08



Erik Konstenius

Amanuens


Johan Larsson

Doktorand

johan.larsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 14


Filippa Lövgren

Amanuens



Paula Nordahl

Amanuens


Krzysztof Nowicki

Professor, professor emeritus

krzysztof.nowicki@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 18


Behnaz Pirzamanbein

Biträdande universitetslektor

behnaz.pirzamanbein@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 19


Krzysztof Podgórski

Professor, prefekt

krzysztof.podgorski@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 31 23, +46 72 860 25 21, +46 72 860 25 21


Viktor Segersäll

Institutionsadministratör, inköpssamordnare

viktor.segersall@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 21




Övriga roller

Katalogadministratör: Viktor Segersäll

Registrator: Viktor Segersäll

Skyddsombud: Peter Gustafsson

Adressuppgifter

Statistiska institutionen

Besöksadress:
Tycho Brahes väg 1, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 10

Telefon: +46 46 222 89 21

Mer information i Lunds universitets forskningsportal

Senast uppdaterad: 2021-12-16